"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Antwi, coşmar la primul meci ca titular la FCSB! Eliminat după doar 18 minute

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Astăzi, de la 20:00, FCSB are duel cu FC Botoşani. Partida va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

FCSB a deschis scorul prin Coman, în startul partidei, apoi Nana Antwi a comis o imprudenţă şi vede cartonaşul roşu, după intervenţia VAR. Centralul i-a arătat iniţial doar galben.

FCSB conduce Superliga, după 26 de etape, cu 55 de puncte. Situaţia este diametral opusă pentru FC Botoşani, care ocupă ultima poziţie, cu 20 de puncte.

FCSB are o serie impresionantă împotriva moldovenilor, reuşind să nu piardă ultimele 13 partide directe. FC Botoşani s-a impus ultima dată pe 29 iulie 2019, cu scorul de 0-2. În acea stagiune, formaţia patronată de Valeriu Iftime a reuşit să termine pe locul 3 sezonul regular, cu un punct peste FCSB.

În actualul sezon, partida tur s-a încheiat cu victoria trupei lui Charlamabous, scor 0-1, graţie reuşitei lui Lixandru din minutul 16.