Rachid Bouhenna, revenire de senzaţie în Superliga: „Sunt în discuţii” Rachid Bouhenna, revenire de senzaţie în Superliga: „Sunt în discuţii”
VIDEO | Borussia Dortmund - Heidenheim 4-2. „Galben-negrii” s-au impus într-un meci cu şase goluri VIDEO | Borussia Dortmund - Heidenheim 4-2. „Galben-negrii” s-au impus într-un meci cu şase goluri
Veste proastă pentru FCSB! PAOK, adversara campioanei în Europa League, a bătut palma cu un fost star de la Liverpool Veste proastă pentru FCSB! PAOK, adversara campioanei în Europa League, a bătut palma cu un fost star de la Liverpool
LIVE VIDEO | Petrolul - Farul, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1! Duel încins pe „Ilie Oană” LIVE VIDEO | Petrolul - Farul, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1! Duel încins pe „Ilie Oană”
LIVE VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul, astăzi, de la 18:45, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii vor să menţină seria de invincibilitate LIVE VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul, astăzi, de la 18:45, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii vor să menţină seria de invincibilitate
Fostul jucător de la Dinamo a punctat aspectele la care câinii excelează în acest sezon: „Asta nu văd la foarte multe echipe” | VIDEO EXCLUSIV Fostul jucător de la Dinamo a punctat aspectele la care câinii excelează în acest sezon: „Asta nu văd la foarte multe echipe” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dinamo Zagreb a trecut la pas de Qarabag şi s-a calificat în faza principală a Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 28 aug 2024

Echipa croată Dinamo Zagreb a învins miercuri, în deplasare, scor 2-0, gruparea azeră Qarabag, în manşa secundă a play-off-uli Ligii Campionilor, şi s-a calificat în faza următoare.

Dinamo Zagreb câştigase partida tur cu 3-0, iar omul care a deschis scorul la Zagreb, Marko Pjaca, a înscris primul şi pe stadionul Tofik Bahramov, din Baku, în minutul 32.

Partea secundă a mai adus un gol pentru oaspeţi, înscris de Matheus Silva în propria poartă, în minutul 53.

Gazdele au rămas în zece, din minutul 88, după eliminarea lui Medina şi croaţii s-au impsu cu 2-0, calificându-se în următoarea fază a Ligii Campionilor cu scorul general de 5-0.