VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti. Echipele de start! VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti. Echipele de start!
Breaking News! Barcelona, tun pe piaţa transferurilor! Balonul de Aur a pus cerneala pe contract

VIDEO | UTA - Hermannstadt 1-1. Sibienii au fost mai periculoşi, dar schimbările lui Mircea Rednic au smuls un punct pentru arădeni VIDEO | UTA - Hermannstadt 1-1. Sibienii au fost mai periculoşi, dar schimbările lui Mircea Rednic au smuls un punct pentru arădeni
VIDEO | Valentin Mihăilă, pasă de gol în minutul 2 VIDEO | Valentin Mihăilă, pasă de gol în minutul 2
E gata! Neluţu Varga s-a convins după meciul contra FCSB-ului şi anunţă următorul tun dat pe piaţa transferurilor de CFR: ”I-a crescut cota cu 2 milioane de euro!”

S-a aflat când vor reveni pe teren Lixandru şi Edjouma S-a aflat când vor reveni pe teren Lixandru şi Edjouma

VIDEO | Uluitor! Georgia a măcelărit-o pe Cehia, la Tbilisi, în faţa unui public fabulos

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Echipa naţională a Georgiei a întrecut sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-1, echipa naţională a Cehiei, în cadrul grupei B1 din Divizia B a Ligii Naţiunilor.

Elevii lui Willy Sagnol nu au avut milă de cehi şi după o primă repriză în care au deschis scorul printr-un penalty transformat de starul lui Napoli, Kvaratskhelia, au avut o perioadă excelentă în partea secundă.

În minutul 53 a marcat atacantul lui Watford, Chakvetadze, iar după zece minute a venit şi rândul lui Mikautadze. Georgienii au ajuns la un neverosimil 4-0 în minutul 66, în timp ce oaspeţii au reuşit doar să reducă din diferenţă, iar Georgia este pe primul loc al unei grupe, B1, în care mai joacă Albania şi Ucraina.

Rezultate înregistrate sâmbătă în Liga Naţiunilor:

Divizia B, Grupa B1: Georgia – Cehia 4-1 (Kvaratskhelia 33 penalti, Chakvetadze 53, Mikautadze 63, Kochorashvili 66 / Kalvach 80);

Divizia B, Grupa B2: Irlanda – Anglia 0-2 (D. Rice 11, Grealish 26);

Divizia C, Grupa C4: Insulele Feroe – Macedonia de Nord 1-1 (V. Davidsen 9 penalti / Bardhi 49 penalti);

Divizia C, Grupa C4: Armenia – Letonia 4-1 (Bichakhchyan 6, Dubra 35 autogol, Zelarayan 48, Spertsyan 85 / Arutiunian 9 autogol);

Divizia D, Grupa D2: Moldova – Malta 2-0 (Caimacov 32, Nicolaescu 45+4 penalti).