Fotbalistul brazilian Paulinho, care a evoluat şi la FC Barcelona şi Tottenham, se retrage din activitate la 36 de ani Fotbalistul brazilian Paulinho, care a evoluat şi la FC Barcelona şi Tottenham, se retrage din activitate la 36 de ani
Urcări spectaculoase pentru Gabriela Ruse şi Irina Begu în clasamentul WTA. Schimbări în zona de vârf a ierarhiei Urcări spectaculoase pentru Gabriela Ruse şi Irina Begu în clasamentul WTA. Schimbări în zona de vârf a ierarhiei
VIDEO | România - Lituania, ASTĂZI, de la 21:45, în direct pe Prima TV. Mircea Lucescu, primul meci acasă de la revenirea la echipa naţională VIDEO | România - Lituania, ASTĂZI, de la 21:45, în direct pe Prima TV. Mircea Lucescu, primul meci acasă de la revenirea la echipa naţională
Jannik Sinner, campion la US Open Jannik Sinner, campion la US Open
VIDEO | O nouă zi spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă zi spectaculoasă în Nations League
Nu e Farul! Echipa din Superligă la care va ajunge Denis Haruţ Nu e Farul! Echipa din Superligă la care va ajunge Denis Haruţ

Halucinant! Ce au scandat fanii croaţi în finalul meciului dintre Rijeka şi Corvinul

Europa League Publicat de Tudor Moisa pe 1 aug 2024

Scene halucinante la partida dintre Rijeka şi Corvinul!

Croaţii s-au calificat în al treilea tur preliminar, după ce au câştigat duelul cu hunedorenii, scor 1-0, iar Sergiu Buş a ratat o lovitură de la 11 metri.

În prelungirile partidei, o sursă Prima Sport prezentă la meci ne-a semnalat că fanii croaţi au scandat în finalul meciului: "Ubi, ubi, ubi, cigani". Expresia se traduce în limba română: "Omorâţi tiganii".

Ulterior, am verificat pe transmisie informaţia, iar în minutul 90+8 se poate auzi foarte clar scandarea deplasată a fanilor croaţi!