A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare” VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”
VIDEO | Mircea Rednic, după ce UTA a evitat la limită înfrângerea cu Hermannstadt. „Se simte o presiune” VIDEO | Mircea Rednic, după ce UTA a evitat la limită înfrângerea cu Hermannstadt. „Se simte o presiune”

VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Meciurile din Nations League se văd la Prima Sport! Germania - Ungaria, Olanda - Bosnia şi Irlanda- Anglia sunt cele mai tari dueluri. Spectacolul începe la ora 16:00, cu duelul dintre Insulele Feroe şi Macedonia de Nord.

Germania - Ungaria 5-0 (Fullkrug 27, Musiala 58, Wirtz 66, Pavlovic 77, Havertz 81)

Echipele de start

• Germania: ter Stegen - Kimmich, Tah, Schlotterbeck, Raum - Andrich, Gross - Wirtz, Havertz, Musiala - Fullkrug.
  • Ungaria: Gulacsi -  Balogh, Orban, Dardai - Nego, Schafer, Nagy, Kerkez - Szoboszlai, Varga, Sallai.

Minutul 81: GOL GERMANIA! Ungaria, umilită la Dusseldorf! Havertz a marcat din penalty.

Minutul 77: GOL GERMANIA! Pavlovic îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 66: GOL GERMANIA! Wirtz face 3-0, iar ungurii sunt la pământ.

Minutul 58: GOL GERMANIA! Musiala dublează avantajul nemţilor după un contraatac fulgerător.

Minutul 27: GOL GERMANIA! Fullkrug îndeplineşte o simplă formalitate şi deschide scorul.

Minutul 1: A început meciul.

Olanda - Bosnia 5-2 (Zirkzee 13, Reijnders 45+2, Gakpo 56, Weghorst 88, Simons 90+2 / Demirovic 27, Dzeko 73)

• Olanda: Verbruggen - Dumfries, de Ligt, van Dijk, Ake - Schouten, Reijnders, Gravenberch - Simmons, Zirkzee, Gakpo.
  • Bosnia: Vasilj - Barisic, Katic, Tahirovic, Mujakic - Gazibegovic, Gigovic, Dedic - Huseinbasic, Dzeko, Demirovic.

Minutul 90+2: GOL OLANDA! Simmons îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 88: GOL OLANDA! Weghorst pune la adăpost cele trei puncte.

Minutul 73: GOL BOSNIA! Dzeko reaprinde speranţa în tabăra oaspete.

Minutul 56: GOL OLANDA! Gakpo duce scorul la 3-1.

Minutul 45+2: GOL OLANDA! Reijnders îşi readuce naţionala în avantaj cu un gol marcat în prelungirele primei reprize.

Minutul 27: GOL BOSNIA! Demirovic produce surpriza şi egalează la Eindhoven.

Minutul 13: GOL OLANDA! Zirkzee deschide scorul cu o lovitură de cap. Atacantul era cu spatele la poartă în momentul în care a reluat mingea.

Ucraina - Albania 1-2 (Konoplya 49 / Ismajli 54)

• Ucraina: Trubin - Konoplya, Zabarnyi, Matviienko, Mykolenko - Brazhko - Tsygankov, Sudakov, Shaparenko, Kabaev - Yaremchuk,
  • Albania: Strakosha - Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Mitaj - Asllani, Ramadani - Laci, Bejrami, Asani - Manaj.

Minutul 66: GOL ALBANIA! Surpriză în Cehia, Asani o aduce pe Albania în avantaj, după ce în urmă cu 17 minute Ucraina a deschis scorul.

Minutul 54: GOL ALBANIA! Replica nu a întârziat să apară, Ismajli a restabilit egalitatea după un corner.

Minutul 49: GOL UCRAINA! Konoplya deschide scorul cu un voleu executat perfect din marginea careului.

Grecia - Finlanda 3-0 (Ioannidis 23, 76, Koulierakis 37)

• Grecia: Vlachodimos - Rota, Mavropanos, Koulierakis, Tsimikas - Mantalos, Bouchalakis - Chatzigiovanis, Bakasetas, Pelkas - Ioannidis.
  • Finlanda: Hradecky - Stahl, Hoskonen, Ivanov, Galvez - Peltola, Schuller - Antman, Kamara, Lod - Kallman.

Minutul 76: GOL GRECIA! Ioannidis face dubla după un corner.

Minutul 37: GOL GRECIA! Koulierakis dublează avantajul, iar naţionala elenă pare că nu va avea probleme în această seară.

Minutul 23: GOL GRECIA! Hradecky comite o gafă monumentală, de care a profitat Ioannidis.

Irlanda - Anglia 0-2 (Rice 12, Grealish 26)

• Irlanda: Kelleher - Coleman, Collins, O'Shea, Brady - Doherty, Molumby, Smallbone, Szmodics - Ogbene, Idah.
  • Anglia: Pickford - Trent, Maguire, Guehi, Colwill - Mainoo, Rice, Grealish - Saka, Kane, Gordon.

Minutul 26: GOL ANGLIA! Fază de manual reuşită de englezi, finalizată de Grealish.

Minutul 12: GOL ANGLIA! Declan Rice deschide scorul cu un şut perfect! Meci electrizant la Dublin.

Georgia - Cehia 4-1 (Kvaratskhelia 32, Chakvetadze 53, Mikautadze 63, Kochorashvili 66 / Kalvach 80)

• Georgia: Mamardashvili - Gvelesiani, Kashia, Dvali - Kakabadze, Chakvetadze, Kochorasvili, Kiteishvili, Lochoshvili, - Mikautadze, Kvaratskhelia.
  • Cehia: Kovar - Zima, Hranac, Krejci - Coufal, Soucek, Kral, Rynes - Provod, Schick, Cvancara.

Minutul 80: GOL CEHIA! Kalvach a marcat golul de onoare, cu un şut electrizant!

Minutul 66: GOL GEORGIA! Fază superbă reuşită de georgieni, iar scorul este unul halucinant!

Minutul 63: GOL GEORGIA! Cehia, fără replică la Tbilisi! Mikautadze a dus scorul la 3-0 cu un voleu.

Minutul 53: GOL GEORGIA! Chakvetadze dublează avantajul după o cursă individuală spectaculoasă.

Minutul 32: GOL GEORGIA! Kvaratskhelia deschide scorul din penalty. Atmosferă superbă la Tbilisi!

Moldova - Malta 2-0 (Caimacov 32, Nicolaescu)

• Moldova: Celeadnic - Plătica, Crăciun, Mudrac, Marandici, Reabciuk - Moţpan, Raţă - Caimacov, Nicolaescu, Ioniţă.
  • Malta: Bonello - Muscat, Shaw, Borg - Mbong, Guillaumier, Yankam, Camenzuli - Pisani - Reid, Mbong.

Minutul 45+4: GOL MOLDOVA! Nicolaescu dublează avantajul din penalty la ultima fază a primei reprize.

Minutul 32: GOL MOLDOVA! Caimacov execută perfect o lovitură liberă!

Minutul 1: A început meciul.

Armenia - Letonia 4-1 (Bichakhchyan 6, Dubra autogol 35, Zelarayan 48, Spertsyan 86 / Harutyunyan autogol 9)

• Armenia: Cancarevic - Harutyunyan, Haroyan, Calisir - Hovhannisyan, Spertsyan, Iwu, Tiknizyan - Zelarayan, Bichakhchyan, Serobyan.
  • Letonia: Matrevics - Jurkovskis, Dubra, Tobbers - Jaunzems, Vapne, Saveljevs, Ciganiks - Ikaunieks - Uldrikis, Daskevics.

Minutul 86: GOL ARMENIA! Spertsyan face 4-1.

Minutul 48: GOL ARMENIA! Zelarayan profită de o greşeală în apărarea letonă.

Minutul 35: GOL ARMENIA! Dubra marchează un autogol uluitor.

Minutul 9: GOL LETONIA! Harutyunyan îşi bagă mingea în propria poartă.

Minutul 6: GOL ARMENIA! Deschidere rapidă de scor la Erevan.

Insulele Feroe - Macedonia de Nord 1-1 (Davidsen 8 / Bardhi 49)

• Insulele Feroe: Reynatrod - Danielsen, Edmundsson, Chukwudi, Davidsen - Joensen - Sorensen, G. Vatnhamar, S. Vatnhamar, Olsen - Edmundsson.
  • Macedonia de Nord: Dimitrievski - Iljazovski, Serafimov, Musliu - Mitrovski, Churlinov, Alimi, Bardhi, Dimoski - Miovski, Elmas.

Minutul 90+4: Fluier final. Remiză între Insulele Feroe şi Macedonia de Nord.

Minutul 69: Ocazie monumentală! Qamili a trimis peste poartă din câţiva metri.

Minutul 49: GOL MACEDONIA DE NORD! Alimi, jucătorul lui Sepsi, a obţinut o lovitură de la 11 metri, transformată de Bardhi.

Minutul 8: GOL INSULELE FEROE! Davidsen deschide scorul la Torshavn, din penalty.