"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

”Pare să fie ruptură”. Rapid a pierdut un jucător după meciul cu UTA

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 14 iul 2024

UTA Arad a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Rapid, într-un meci din prima etapă a Superligii.

Au marcat: Cîmpanu ’60 / Braun ‘24.

Victor Angelescu, acţionarul minoritar al Rapidului, a declarat că belgianul Xian Emmers (24 de ani) a suferit o accidentare în disputa de sâmbătă. Acesta a fost introdus în minutul 61, însă a rezistat doar până în minutul 74, când Neil Lenon a fost nevoit să îl schimbe.

Se pare că este vorba de o ruptură musculară, care îl face pe Emmers să lipsească aproximativ o lună de zile.

„La Emmers, pare să fie ruptură, chiar îmi pare rău de el, este un jucător important pentru noi. Nu ştiu să vă spun exact cât va sta. Dacă e ruptură, va sta minim o lună”, a spus Angelescu, la Fanatik.

Belgianul a avut probleme medicale şi în sezonul trecut, când a ratat o mare parte din sezon.

• 200.000 de euro a plătit Rapid în toamna anului 2022 celor de la Roda pentru mijlocaş.