"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Sepsi - Dinamo, 1-1! Covăsnenii ratează ocazia de a redeveni lideri

Superliga Publicat pe 27 iul 2024

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Dinamo, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Au marcat: Ştefan ’29 / Neagu ‘74

VIDEO | Sepsi - Dinamo, 1-1

• Sepsi: Niczuly - D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan - Oteliţă, Alimi, M. Sota, K. Varga - C. Matei, Kallaku - M. Coman
  • Rezerve: D. Moldovan - Gyenge, Kecskés, Breij, Hajdin, Siger, Drăghiceanu, Popsa, Bardea, Neskovic
  •
  • Dinamo: Golubovic - Cr. Costin, Boateng, Homawoo, Opruţ - Milanov, Gnahore, Cîrjan - Abdallah, Selmani, D. Politic
    Rezerve: A. Roşca - Paşcalău, Licsandru, Borduşanu, P. Neagu, A. Bani, Patriche, Caragea, Sivis, Dr. Irimia, Amzăr

Minutul 90+3. Final de meci!

Minutul 74. Goooolll Dinamo! Bani îl serveşte perfect pe Neagu, care are o finalizare de mare atacant!

Minutul. 61. Cea mai mare ocazie a lui Dinamo o are Abdallah, care rămâne liber într-o poziţie ideală de a marca, dar trimite în bară!

Minutul 59. Ocazie pentru Sepsi! Contraatacul fulger al covăsneninlor este oprit perfect pe goalkeeperul câinilor!

Minutul 32. Încă o ocazie mare pentru Sepsi! Kallaku este la un pas de a trimite mingea în poartă, dar fundaşul „câinilor” intervine decisiv!

Minutul 29. Goooolll Sepsi! Florin Ştefan este servit perfect de Oteliţă şi trimite puternic din voleu, fără şanse pentru Golubovic!

Minutul 15. Ocazie pentru Sepsi! Cosmin Matei trimite cu latul, dar mingea este deviată şi se duce puţin pe lângă poartă!

Minutul 8. Ocazie mare pentru Dinamo! Cîrjan îl serveşte perfect pe Abdallah care nu reuşeşte să îl învingă pe Niczuly!

Minutul 1. A început partida!

__________________________________________________________________________

Sepsi are un start excelent de sezon în Superliga, cu două victorii din tot atâtea meciuri. Covăsnenii au adunat 6 puncte, după ce s-au impus cu 2-1 în etapa trecută, în faţa nou-promovatei Gloria Buzău.

De cealaltă parte, Dinamo a reuşit prima victorie din acestă stagiune în stil mare, când s-a impus 4-1 în faţa Petrolului. Debutul „câinilor” în nou sezon al Superligii fusese unul dezamăgitor, după ce au fost întorşi de CFR Cluj de a 2-0, ardelenii reuşind să se impună cu 3-2.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima oară în sezonul trecut, în campionat, unde Sepsi s-a impus cu 2-1.