LIVE VIDEO | UTA - Hermannstadt, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Sibenii au deschis scorul LIVE VIDEO | UTA - Hermannstadt, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Sibenii au deschis scorul
E gata! Neluţu Varga s-a convins după meciul contra FCSB-ului şi anunţă următorul tun dat pe piaţa transferurilor de CFR: ”I-a crescut cota cu 2 milioane de euro!”

S-a aflat când vor reveni pe teren Lixandru şi Edjouma S-a aflat când vor reveni pe teren Lixandru şi Edjouma
Un cunoscut dinamovist s-a oferit să suporte toate cheltuielile înmormântării lui Gigi Mulţescu Un cunoscut dinamovist s-a oferit să suporte toate cheltuielile înmormântării lui Gigi Mulţescu
Probleme mari la FC Barcelona! Starul echipei s-a rupt

Denis Drăguş, desfiinţat de antrenorul lui Trabzonspor şi de un fost fotbalist turc Denis Drăguş, desfiinţat de antrenorul lui Trabzonspor şi de un fost fotbalist turc

Farul, eliminată din Champions League! Jucătoarele constănţene au încasat trei goluri în superioritate numerică

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Echipa feminină Farul Constanţa a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-3, meciul cu Valerenga Oslo, în meciul decisiv pentru calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal feminin.

După victoria cu Mitrovica, scor 4-0, elevele lui Dorel Zaharia au început bine meciul de pe teren propriu cu norvegienele de la Valerenga. Antonia Bratu a deschi scorul, în minutul 15, iar oaspetele au rămas în zece din minutul 30, când Selma Pettersen a primit cartonaşul roşu şi a fost eliminată. Valerenga a egalat pe final de repriză, prin Elise Thorsnes, în minutul 45+3, şi a preluat conducerea imediat după reluare, în minutul 48, când a înscris Janni Thomsen.

Oaspetele au dominat partea secundă şi au marcat şi golul cu numărul trei, în minutul 78, prin Karina Saevik, impunându-se cu 3-1 şi calificându-se în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal feminin.