VIDEO | Repriză perfectă pentru românii de la Parma! După Valentin Mihăilă, Dennis Man a dat şi el o pasă de gol VIDEO | Repriză perfectă pentru românii de la Parma! După Valentin Mihăilă, Dennis Man a dat şi el o pasă de gol
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti. Echipele de start! VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă de foc in Giuleşti. Echipele de start!
Breaking News! Barcelona, tun pe piaţa transferurilor! Balonul de Aur a pus cerneala pe contract

VIDEO | UTA - Hermannstadt 1-1. Sibienii au fost mai periculoşi, dar schimbările lui Mircea Rednic au smuls un punct pentru arădeni VIDEO | UTA - Hermannstadt 1-1. Sibienii au fost mai periculoşi, dar schimbările lui Mircea Rednic au smuls un punct pentru arădeni
VIDEO | Valentin Mihăilă, pasă de gol în minutul 2 VIDEO | Valentin Mihăilă, pasă de gol în minutul 2
E gata! Neluţu Varga s-a convins după meciul contra FCSB-ului şi anunţă următorul tun dat pe piaţa transferurilor de CFR: ”I-a crescut cota cu 2 milioane de euro!”

De la Salernitana, în Superligă! Andres Sfait s-a înţeles cu un club important din România

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Mutare interesantă în fotbalul românesc. Andres Sfait se desparte de Salernitana şi va juca în Superligă.

Tânărul totbalist român s-a înţeles cu CFR Cluj şi va ajunge zilele acestea sub comanda lui Dan Petrescu. Anunţul a fost făcut pe X (fostul Twitter) de jurnalistul Gianluca Di Marzio.

În vârstă de 19 ani, Sfait a fost legitimat în ultimii doi ani la Salernitana, iar înainte a evoluat la Grodig, în Austria. Tânărul fotbalist şi-a făcut junioratul la Cluj, oraş în care s-a şi născut, şi la diverse academii din Austria.

Andres Sfait se află în lotul naţionalei U20 a României, iar pentru echipa de seniori a Salernitanei a bifat trei meciuri în ultimii doi ani.