Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend
"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV

Start de sezon complicat la Botoşani. ”Pe o greşeală de-a noastră, ne-au taxat”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 19 iul 2024

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, în primul meci din etapa a doua a Superligii.

Este prima victorie a sezonului pentru ieşeni, în timp ce formaţia din Botoşani rămâne fără puncte după două etape.

În contextul suspendării lui Bogdan Andone, pe banca învinşilor a stat Andrei Patache, care a declarat la flash-interviuri că e neaparat ca etapa următoare formaţia sa să scoată măcar un punct.

”După aspectul jocului, cred că meritam un egal. Şi cu Oţelul Galaţi acasă la fel. Din păcate, nu am luat niciun punct. Avem un campionat în faţă şi de la următorul meci trebuie să scoatem punct sau puncte.

Cred că i-am respectat prea mult, mai ales în prima repriză. În repriza a doua am mai încercat să jucăm. Pe o greşeală de-a noastră, ne-au taxat”,