Oficialul CFR-ului, îngrijorat! Probleme serioase pentru Dan Petrescu, înaintea derby-ului cu FCSB. „Jucătorii au lipsit de la antrenamente” Oficialul CFR-ului, îngrijorat! Probleme serioase pentru Dan Petrescu, înaintea derby-ului cu FCSB. „Jucătorii au lipsit de la antrenamente”
Jurnaliştii scoţieni au răbufnit după ce au văzut situaţia în care a ajuns Ianis Hagi: ”Chiar nu înţeleg de ce este tratat ca un câine!”

Daniel Bîrligea, înaintea partidei CFR Cluj - FCSB. „Mă pregătesc pentru debutul oficial” Daniel Bîrligea, înaintea partidei CFR Cluj - FCSB. „Mă pregătesc pentru debutul oficial”
Adrian Mititelu anunţă un nou tun pe piaţa transferurilor. Fotbalistul care îi poate lua minţile lui Becali: ”E ca un Mitriţă turbo. E super fotbalist!”

VIDEO | Dinamo - Unirea Slobozia, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci complicat pentru „câini”. Echipele probabile VIDEO | Dinamo - Unirea Slobozia, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci complicat pentru „câini”. Echipele probabile
Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii Aaron Boupendza a aterizat la Bucureşti! Noul jucător al Rapidului a oferit primele declaraţii

VIDEO | Liviu Ciobotariu nu îşi explică ce a fost cu elevii săi în Gruia. ”N-am avut spirit, atitudine, am fost temători”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

CFR Cluj a câştigat pe teren propriu, scor 3-0, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a şaptea din Superligă.

În prima repriză  FC Botoşani a rezistat în Gruia, cu şansă, fără să primească gol, însă clujenii au rezolvat problema în minutul 52, când Mohammed Kamara a pasat şi Nkololo a deschis scorul. Djokovic a majorat diferenţa pentru gazde, din lovitură liberă, în minutul 70, pentru ca Robert Filip să înscrie pentru 3-0 în minutul 87.

Antrenorul moldovenilor, Liviu Ciobotariu a fost foarte dezamăgit de atitudinea elevilor săi.

”N-am avut spirit, atitudine, am fost temători. Nu ştiu de ce, nu înţeleg, e început de campionat, nu e finala pentru retrogradare sau titlu.

Nu ne-am demarcat între linii, am fost greoi. Trebuie să analizez bine ce s-a întâmplat, n-a fost ok. Ar trebui să învăţăm din greşeli, n-ar trebui să ajungem unde am fost sezonul trecut",