A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare” VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”
VIDEO | Mircea Rednic, după ce UTA a evitat la limită înfrângerea cu Hermannstadt. „Se simte o presiune” VIDEO | Mircea Rednic, după ce UTA a evitat la limită înfrângerea cu Hermannstadt. „Se simte o presiune”

VIDEO | Dinamo Zagreb, Lille, Slovan Bratislava şi Steaua Roşie au obţinut ultimele bilete pentru grupele UEFA Champions League

Champions League Publicat pe 28 aug 2024

Astăzi, de la ora 22:00, vor avea loc ultimele patru partide din play-off-ul Champions League. Meciurile vor fi în direct la Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro.

Slavia Praga - Lille, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Slavia: Kinsky - Zima, Ogbu, Holes - Diouf, Dorley, Zafeiris, Boril - Provod, Chory, Doudera
  • Lille: Cavaler - Meunier, Diakite, Alexsandro - Gudmundsson - Tiago Santos, Andre, Haraldsson, Cabella - Zhegrova - David

Steaua Roşie - Bodo / Glimt 2-0 în direct la Prima Sport 3. Echipele de start:

• Steaua Roşie: Ilic, Bruno Duarte, Djiga, Elsnik, Hwang In Beom, Ivanic, Milson, Mimovic, Olayinka, Seol Young-Woo, Spajic.
  • Bodo/Glimt: Haikin, Verg, Bjorkan, Vjortft, Evjen, Fet, Gundersen, Hauge, Hogh, Maatta, Sjovold

Minutul 90. Final de meci!

Minutul 59. Goooolll Steaua Roşie! Spajic reia cu capul la colţul scurt şi în învinge pe portarul norvegienilor!

Minutul 26. Gooolll Steaua Roşie! Sârbii deschid scorul în urma unui penalty rezolvat de Bruno Duarte!

Minutul 1. A început partida!

Slovan Bratislava - Midtylland 3-2, în direct la Prima Sport 4. Echipele de start:

• Slovan: Takac - Blackman, Kashia, Bajric, Wimmer - Szoke, Kucka - Barseghyan, Tolic, Weiss - Strelec
  • Midtjylland: Olafson - Juninho, Bech, Diao, Andersson - Simsir, Martinez, Sorensen, Osorio - Buksa, Franculino

Minutul 86! Goooolll Slovan! Barseghyan marchează cu un şut din prima din afara careului şi declanşează nebunia la Bratislava!

Minutul 82. Gooooolll Slovan Bratislava! Marko Tolic reuşeşte dubla cu o rachetă de la marginea careului!

Minutul 50. Goooolll Midtylland! Juninho îl serveşte perfect pe Franculino, care reia superb din voleu şi marchează!

Minutul 41. Goooolll Midtylland! Simsir punctează cu un şut plasat, după o acţiune spectaculoasă a formaţiei daneze!

Minutul 33. Goooolll Slovan Bratislava! La capătul unei acţiuni frumoase, Marko Tolic se descurcă excelent în faţa fundaşului danez şi marchează cu un şut plasat!

Minutul 1. A început partida!

------------------------------------------------------------------

Qarabag - Dinamo Zagreb 0-2 (Pjaca 32, Silva 54-autogol), în direct la Prima Sport 3. Echipele de start:

• Qarabag: Kochalski - Silva, Mustafazade, Medina, Jafarguliev - Iulio Romaro, Andrade - Leandro Andrade, Benzia, Zoubir - Juninho
  • Dinamo Zagreb: Nevistic - Pierre-Gabriel, Mmaee, Theophile-Catherine, Ogiwara - Misic - Kulenovic, Sucic, Baturina, Pjaca - Petkovic

Minutul 54: GOL Dinamo Zagreb! Kochalski respinge, dar mingea se loveşte de Silva şi intră în poartă.

Minutul 32: GOL Dinamo Zagreb! Pjaca reia perfect plasat din afara careului.