Mihai Rotaru nu a mai suportat şi a luat o măsură radicală după seria nefastă de rezultate a Universităţii Craiova Mihai Rotaru nu a mai suportat şi a luat o măsură radicală după seria nefastă de rezultate a Universităţii Craiova
OFICIAL | Surpriză de proporţii! Cu ce echipă din Superligă a semnat cu Răzvan Oaidă OFICIAL | Surpriză de proporţii! Cu ce echipă din Superligă a semnat cu Răzvan Oaidă
Dani Coman a dat cărţile pe faţă despre o eventuală demitere a lui Nicolae Dică: „Îmi doream alte rezultate” Dani Coman a dat cărţile pe faţă despre o eventuală demitere a lui Nicolae Dică: „Îmi doream alte rezultate”
Jucătorul care ar putea schimba sistemul la FCSB! Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu staff-ul echipei. ”Le-a plăcut mult” Jucătorul care ar putea schimba sistemul la FCSB! Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu staff-ul echipei. ”Le-a plăcut mult”
Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte” Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte”
Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League

VIDEO | Petrolul - Farul 1-1! Veteranii au fost decisivi

Superliga Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 23:30

Petrolul primeşte vizita celor de la Farul, sâmbătă, de la ora 21:30, într-un meci ce face parte din cadrul rundei cu numărul 9. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

VIDEO | Petrolul - Farul 1-1 (Grozav 83 / Alibec 61)

• Petrolul: Zima - Veiga, Papp, Huja, Dumitriu - T. Keita - Rădulescu, Fabricio, Jyry, Grozav - Tudorie.
  • Farul: Buzbuchi - Sîrbu, Bălaşa, Gustavo Marins, C. Ganea - Radaslavescu, Dican, Vînă - G. Iancu, Alibec, Grigoryan.

Minutul 90+11: Fluier final! Petrolul şi Farul au remizat, scor 1-1, la Ploieşti.

Minutul 83: GOL PETROLUL! Gicu Grozav egalează din câţiva metri, după o lovitură liberă. Reuşita a fost validată după ce în camera VAR a avut loc o analiză foarte lungă.

Minutul 61: GOL FARUL! Constănţenii au profitat de o eroare a ploieştenilor, iar Denis Alibec a deschis scorul.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 34: Jyry scoate în careu la Rădulescu, care reia perfect din prima. Golul este anulat pentru un offside.

Minutul 20: Zima are un reflex de zile mari la execuţia lui Grigoryan.

Minutul 18: Ricardinho se înalţă la un balon prelungit venit din corner. Mingea nu a prins cadrul porţii.

Minutul 8: Tudorie trimite cu călcâiul din 4 metri, dar Buzbuchi e atent şi scoate în corner.

-----------------------------

Înaintea acestui duel, Petrolul ocupă locul 5 în clasament, cu 13 puncte acumulate după 8 etape. Ploieştenii sunt neînvinşi de 6 etape, timp în care au bifat 3 victorii şi 3 egaluri.

De cealaltă parte, Farul nu a avut un start foarte bun de sezon. Trupa pregătită de Gică Hagi a bfiat doar 2 victorii, 2 egaluri şi 4 înfrângeri. În ultima partidă, dobrogenii au fost umiliţi pe teren propriu de CFR Cluj, scor 3-0.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Farului, scor 3-1.