Mihai Rotaru nu a mai suportat şi a luat o măsură radicală după seria nefastă de rezultate a Universităţii Craiova Mihai Rotaru nu a mai suportat şi a luat o măsură radicală după seria nefastă de rezultate a Universităţii Craiova
OFICIAL | Surpriză de proporţii! Cu ce echipă din Superligă a semnat cu Răzvan Oaidă OFICIAL | Surpriză de proporţii! Cu ce echipă din Superligă a semnat cu Răzvan Oaidă
Dani Coman a dat cărţile pe faţă despre o eventuală demitere a lui Nicolae Dică: „Îmi doream alte rezultate” Dani Coman a dat cărţile pe faţă despre o eventuală demitere a lui Nicolae Dică: „Îmi doream alte rezultate”
Jucătorul care ar putea schimba sistemul la FCSB! Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu staff-ul echipei. ”Le-a plăcut mult” Jucătorul care ar putea schimba sistemul la FCSB! Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu staff-ul echipei. ”Le-a plăcut mult”
Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte” Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte”
Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League

VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul 0-0. Gazonul a afectat grav calitatea fotbalului

Superliga Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 20:33

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţii, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

VIDEO | Gloria Buzău - Oţelul 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Gloria Buzău: Lazar- Ferrarresso, Cestor, Turda, Dumitraşcu - Akhmatov, Dr.Albu - Jipa, Budescu, I.Gheorghe - Matos
  • Oţelul: I.Popescu, Zhelev, Cisse, Stefanovic, Tomasevic - Cisotti, Zivulic, Joao Lameira - Maciel, Al.Pop, Tănasă

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Stefanovic vede al doilea cartonaş galben pentru comportament nesportiv şi e eliminat.

Minutul 79: Budescu trimite o pasă genială la Stan, care nu ajunge la timp şi reia foarte slab din câţiva metri.

Minutul 52: Maciel imprimă efect balonului din 15 metri. Mingea s-a dus puţin pe lângă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 44: Budescu este găsit în câţiva metri, dar reia moale din cauza gazonului. Mingea e respinsă în corner.

Minutul 16: Budescu trage din marginea careului pe lângă poartă.

---------------------

Înaintea acestui duel, Gloria Buzău ocupă ultimul loc în clasament, cu numai 5 puncte acumulate după primele 8 etape. Buzoienii au un bilanţ negru, cu o victorie, 2 egaluri şi 5 înfrângeri în actuala ediţie.

De cealaltă parte, Oţelul este neînvinsă în acest sezon. Gălăţenii se află pe al treilea loc de podium, cu 15 puncte acumulate după 7 etape, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul secund, Universitatea Craiova, dar cu un meci mai puţin.

Cele două echipe s-au întâlnit de mai multe ori de-a lungul timpului. Ultimul meci direct a fost câştigat de Gloria Buzău, scor 1-0, pe vremea când ambele echipe evoluau în Liga 2.