Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte” Încă un jucător ar putea pleca de la CFR Cluj! Neluţu Varga: „Săptămâna asta se hotărăşte”
Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League Recordul doborât de Endrick, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League
Un suporter al echipei Liverpool a murit în Italia, unde se afla pentru meciul cu Milan Un suporter al echipei Liverpool a murit în Italia, unde se afla pentru meciul cu Milan
LIVE VIDEO | Champions League revine la PrimaSport. Manchester City - Inter Milano, de la 22:00, în direct, pe Prima Sport 1 şi PSG - Girona, de la 22:00, în direct, pe Prima Sport 2! Vezi programul complet al zilei

Baschet feminin | Campioana CSM Constanţa, înfrângere cu Casamont Zaragoza în preliminariile Euroligii

Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor

VIDEO | Dinamo - Unirea Slobozia 1-0. Cu lotul decimat de absenţe, ”câinii” obţin un succes mare

Superliga Publicat de Daian Cutu pe vineri, 22:42

Dinamo s-a impus pe teren propriu, 1-0, cu Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Golul a fost marcat de Cîrjan, în minutul 32.

VIDEO | Dinamo - Unirea Slobozia 1-0 (Cîrjan 32), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic - Sivis, Patriche, Licsandru, Amzăr - Olsen, Gnahore, Cîrjan - Milanov, Selmani, A. Bani
  • Unirea Slobozia: D. Rusu - Medina, G. Lazăr, Pospielov, Şerbănică - Coadă, Perianu - Bărbuţ, Aganovic, Nkama - Gele

Minutul 90+4: Final de meci! Dinamo bate cu 1-0.

Minutul 62: Camara scapă de lângă Amzăr, dar Golubovic scoate excelent la reluarea acestuia.

Minutul 48: Selmani trimite de la mare distanţă cu pământul. Rusu scoate în corner.

Minutul 45+3: Pauză! Dinamo are 1-0.

Minutul 40: Milanov trimite cu capul în bară o minge centrată din flancul drept.

Minutul 32: GOL Dinamo! Olsen face o fază superbă, iar Selmani centrează pentru realuarea magistrală a lui Cîrjan.

Minutul 27: Golubovic are 2 parade fabuloase la o minge venită din maginea careului.

Minutul 23: Bani reia spectauculos din careu. Mingea s-a dus pe centru, iar Rusu nu a avut emoţii.

---------------------------

Dinamo vine după înfrângerea din etapa trecută, 1-0 în deplasare la ”U” Cluj şi se află pe locul 6 în clasamentul Superligii, înaintea începerii noii etape. „Câinii” speră să se poată revanşa în faţa propriilor fani, după ce întrerupt seria de 7 meciuri fără înfrângere, în toate competiţiile.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia are un start neaşteptat de bun de sezon şi acest fapt se reflectă şi în poziţia din clasament, formaţia ialomiţeană aflându-se pe poziţia a 8-a. Formaţia antrenată de Adi Mihalcea a reuşit să câştige runda trecută, scor 2-1, cu Gloria Buzău.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii a avut loc într-un meci amical jucat în finalul lunii iunie, iar scorul final a fost 1-1.