Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

Nicuşor Bancu a dat verdictul după egalul cu Botoşani: ”Este greu şi pentru noi!”

CS Universitatea Craiova Publicat ieri, 19:46

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a 13-a din Superligă.

Craiovenii, neînvinşi pe teren propriu, au ratat prima ocazie a meciului, prin Carlos Mora, în minutul 13. Eduard Florescu a replicat pentru oaspeţi, cu un şut respins în bară de portarul oltenilor, Laurenţiu Popescu, în minutul 15. Alexandru Mitriţă a ratat şi el deschiderea scorului, în minutul 29, pentru ca pe final de repriză, în minutul 44, să treacă pe lângă gol şi Lukic. Moldovenii au fost mai periculoşi în partea  a doua. Ongenda a ratat singur cu Laurenţiu Popescu, portarul gazdelor respingând şutul slab al francezului.

La finalul meciului, Nicuşor Bancu a oferit mai multe declaraţii.

”Este greu şi pentru noi!”

O primă repriză bună a noastră, a doua puţin mai slabă. S-au închis bine. Suntem dezamăgiţi că nu am câştigat. Este puţin. Noi am vrut, dar cei de la Botoşani au închis spaţiile.

Este greu şi pentru noi. Din păcate, în această seară nu s-a putut mai mult. Cu toţii am intrat montaţi pentru a câştiga meciul. E un rezultat negativ pentru noi.

Suporterii au fost fantastici. Peluza Nord nu a fost alături de noi. Nu ne iese mereu să câştigăm. Ca să câştigi, trebuie să marchezi”, a spus Nicuşor Bancu, la flash-interviu

S-a încheiat 0-0 şi Craiova rămâne pe locul secund, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani a bifat al 12-lea punct stagional, zestre cu care ocupă penultimul loc în clasament, al 15-lea. Moldovenii au reuşit să ajungă la patru meciuri consecutive fără înfrângere.