Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:48

FC Barcelona a învins pe teren propriu, scor 5-1, gruparea FC Sevilla, în etapa a 10-a din La Liga.

Catalanii au avut un sfert de oră în care au rezolvat partida cu andaluzii. Lewandowski a fost din nou în centrul atenţiei, reuşind să înscrie o dublă. Atacantul polonez a deschis scorul în minutul 24, iar Pedri l-a majorat patru minute mai târziu. În minutul 39 Lewandowski a înscris după un corner executat de Raphinha şi a stabilit scorul pauzei. Barca s-a despins la patru goluri în minutul 82, prin Pablo Torre, iar în minutul 87 Sevilla a reuşit să marcheze golul de onoare, prin Stanis Idumbo Muzambo. Rezultatul final a fost pus pe tabelă de Pablo Torre, în minutul 88, şi FC Barcelona – FC Sevilla a fost 5-1.

Catalanii ocupă primul loc în ierarhia din La Liga, cu 27 de puncte. FC Sevilla are 12 puncte şi ocupă poziţia a 13-a.