Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

Ce le-a promis Alex Cicâldău fanilor după ce a bifat primele minute pentru Universitatea Craiova: ”M-au susţinut şi când am fost plecat

CS Universitatea Craiova Publicat ieri, 23:14

Echipa Universitatea Craiova a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a 13-a din Superligă.

Craiovenii, neînvinşi pe teren propriu, au ratat prima ocazie a meciului, prin Carlos Mora, în minutul 13. Eduard Florescu a replicat pentru oaspeţi, cu un şut respins în bară de portarul oltenilor, Laurenţiu Popescu, în minutul 15. Alexandru Mitriţă a ratat şi el deschiderea scorului, în minutul 29, pentru ca pe final de repriză, în minutul 44, să treacă pe lângă gol şi Lukic. Moldovenii au fost mai periculoşi în partea  a doua. Ongenda a ratat singur cu Laurenţiu Popescu, portarul gazdelor respingând şutul slab al francezului.

După ce a evoluat în primele minute pentru Craiova, Alexandru Cicâldău le-a făcut o promisiune fanilor.

”M-au susţinut şi când am fost plecat!”

”Mă bucur foarte mult că am reuşit să joc din nou, să intru în meci, dar sunt puţin supărat pentru că nu am reuşit să câştigăm.

Cred că ne-a lipsit acel prim gol de care aveam nevoie, trebuie să analizăm foarte bine şi să fim mai atenţi în faţa porţii la meciurile următoare.

Vreau să le mulţumesc foarte mult, mă bucur că mă susţin. M-au susţinut şi în perioada în care am fost plecat şi îi asigur că nu îi voi dezamăgi cu performanţele mele. Au fost suporterii la tribune şi îi aşteptăm şi pe cei de la peluză cât mai curând.

Îmi doresc să fiu sănătos pentru a-mi ajuta echipa cât mai mult posibil”, a declarat Alex Cicâldău.

S-a încheiat 0-0 şi Craiova rămâne pe locul secund, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani a bifat al 12-lea punct stagional, zestre cu care ocupă penultimul loc în clasament, al 15-lea. Moldovenii au reuşit să ajungă la patru meciuri consecutive fără înfrângere.