Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

FCSB Publicat astăzi, 00:06

FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia Dinamo Bucureşti, în etapa a 13-a din Superligă.

Pe Arena Naţională, în faţa a 40.000 de spectatori, dinamoviştii au cerut penalti în minutul 23, după un duel între Raul Opruţ şi David Miculescu, dar arbitrul Marian Barbu nu a acordat nimic. După numai trei minute FCSB a deschis scorul. Alexandru Băluţă a centrat, Golubovic a respins, Olaru a retrimis cu capul în centrul careului de unde Bîrligea a reluat spectaculos în gol.

A venit apoi rândul lui Olaru să solicite penalti, în minutul 33, după un duel cu Olsen, însă după verificarea VAR nu s-a acordat lovitură de pedeapsă. Golubovic a scos şutul lui Miculescu în minutul 45+3 şi la pauză oaspeţii au intrat cu un gol avans. Hakim Abdallah a cerut şi el penalti, în minutul 70, pentru duelul cu Radunovic, dar Barbu nu a acordat nici acum 11 metri. Partea secundă a avut ritm, FCSB a controlat ostilităţile, dar golul a venit abia în minutul 90+3, când a înscris Alexandru Musi, în urma unei faze excelente.

Daniel Bîrligea, atacantul echipei FCSB, a marcat golul victoriei roş-albaştrilor în meciul cu Dinamo, 1-0, de duminică seara, şi spune că i-a plăcut atmosfera de la primul lui derbi bucureştean. Atacantul a vorbit şi despre convocarea la naţională, după ce Mircea Lucescu nu l-a selecţionat pentru ultima acţiune a tricolorilor.

”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!”

”Îmi merge bine momentan, mă simt bine, jucăm bine, avem ocazii. (n.r.-Ce ai vrut să le arăţi suporterilor?) Că Bucureştiul e roş-albastru, atât.

Avem jucători de calitate, luptăm pentru obiective, sperăm avem rezultate bune şi să aducem lume la stadion, să fie full. Primul meu derby de Bucureşti. Din păcate da, o să ratez derby-ul cu Rapid, nici eu nu ştiam.

Eu îmi fac treaba, iar domnul (n.r.-Mircea Lucescu) o să ia deciziile. Eu mereu încerc să fac totul cât mai bine, să cresc, vom vedea pe viitor. Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi. Se joacă 11 la 11, vedem care pe care”, a declarat Bîrligea.

FCSB a ajuns pe locul 5, cu 19 puncte, în timp ce Dinamo se află pe 7, cu 18 puncte.