Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

Becali a spus câte puncte va face FCSB în Europa League, iar numărul este unul uluitor

FCSB Publicat de Tudor Moisa ieri, 23:38

FCSB nu a avut mari emoţii cu Dinamo pe Arena Naţională şi s-a impus, scor 2-0, la finalul unei partide în care "câinii" nu au arătat mare lucru.

Deşi abia s-a încheiat derby-ul, Gigi Becali a anunţat planul de bătaie pentru perioada următoare. FInanţatorul campioanei vrea ca jucătorii să nu evolueze mai mult de 120 de minute în două meciuri consecutive şi a dezvăluit că Bîrligea nu va fi în primul 11 la duelul din Europa League cu Rangers.

De asemenea, Gigi Becali a setat un obiectiv uluitor pentru FCSB şi vrea ca echipa pe care o patronează să obţină 24 de puncte în Europa League, adică maximul de puncte.

"24 de puncte am să luăm! Eu atâta vreau să luăm! Ce vrei să fac, vrei să joc să mă bată Rapid? Meciurile de acasă, pentru că sunt suporterii la noi, vor juca cei mai buni jucători. Facem ca jucătorii să nu joace mai mult de 120 de minute în două meciuri. Bag jucători odihniţi să îi batem pe scsoţieni. Bîrligea a jucat 90 de minute, cum să îl mai bag iar? Dacă nu joacă în campionat, va juca în repriza a doua", a declarat Gigi Becali la Digisport.

Gigi Becali va da amenzi la FCSB

Finanţatorul s-a declarat nemulţumit de atitudinea unor jucători, precum Darius Olaru şi Tavi Popescu. Becali a spus că nu are ce să îi facă lui Olaru, dar e hotărât să îi dea o lecţie lui Popescu, care l-a înjurat pe arbitru.

De asemenea, Gigi Becali le-a transmis celor din staff să bată cu pumnul în masă şi este ferm convins că la echipă nu s-ar întâmpla astfel de lucruri, dacă s-ar decide să apară la antrenamente.

"Amenzi, trebuie amenzi! La Olaru nu ai ce să faci, dar la Tavi, vezi de treaba ta, dă goluri şi după să te văd. Dacă eu, de exemplu, m-aş duce la echipă, s-ar termina lucrurile astea. Eu aş bate cu pumnul în masă! Trebuie să bată cu pumnul în masă, că văd că nu înţeleg cu vorbă bună", a declarat Gigi Becali.