Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

EXCLUSIV | Gigi Becali a pus tunurile pe Dan Petrescu! "Să se supere cine o vrea!"

Superliga Publicat de Tudor Moisa ieri, 23:51

CFR Cluj a remizat cu Petrolul, scor 0-0, sâmbătă seară, în etapa a 13-a din Superligă. În ultimul minut de joc, Dan Petrescu l-a schimbat pe Louis Munteanu, intrat în repriza secundă, decizie care a stârnit furia atacantului vicecampioanei.

După finalul meciului dintre FCSB şi Dinamo, câştigat de campioana României, scor 2-0, duminică seară, Gigi Becali a intrat în direct la Prima Sport.

Finanaţtorul campioanei este de părere că Dan Petrescu a greşit şi nu s-a ferit de cuvinte când l-a criticat pe antrenor. Printre altele, Becali a transmis un mesaj clar şi le-a cerut celor de la CFR Cluj să îl cedeze pe Louis Munteanu la FCSB, dacă nu au nevoie de el.

"Orice jucător ar comenta, îţi dai seama. Eu am insistat mult cu Louis Munteanu şi nu a venit, a refuzat FCSB şi a mers la CFR, ca urmare, omul are şi el nişte pretenţii de respect. Eu îi dau dreptate lui Louis Munteanu, în situaţia asta.

Cât mai era? Pentru ce îl scoţi? Hai, mă, vezi de treaba ta, când mai sunt două minute de ce îl mai scoţi? Ca să răzi de el sau ca să ce? E ostentativ, clar! Nu că are logică, a făcut ca să ... asta a semănat, asta a cules. L-ai băgat? Mai erau două minute, nu mai putea să joace două minute?

Nu trebuia să comentez eu asta, dar pentru că îmi pare rău de copil, am comentat. Să se supere cine o vrea! Nu se face aşa cu două minute (n.r. rămase de jucat). Dacă nu vor, să mi-l dea mie! Dau cât am făcut oferta, două milioane de euro am făcut", a declarat Gigi Becali la Prima Sport.