VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri! VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri!
EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia" EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia"
Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele” Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele”
VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant
VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana
VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc” VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc”

VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu ieri, 23:43

FCSB a trecut pe teren propriu, 3-2, de Gloria Buzău, în etapa a 12-a din Superligă.

Antrenorul celor de la Buzău, Eugen Neagoe, a declarat că diferenţa s-a făcut lipsa de atenţie.

”Trebuie să fii foarte atent, am făcut un fault iniţial pe care nu trebuia să îl facem, dar în prima repriză nu au avut vreun şut periculos. În repriza a doua am fost temători, cu toate că le-al zis jucătorilor la pauză să nu fie. Aveam timp să egalăm, spre final trăgeau de timp, stăteau pe jos.

Bravo lor, îi felicit. Era bine dacă nu pierdeam, dar din parcare am pierdut. Nu am făcut un joc rău, dar am jucam acasă la campioana României, când nu suntem atenţi, te pot costa greşelile, băieţii au făcut un efort foarte mare, uneori au jucat de la egal la egal cu cei de la FCSB.

Frumos şi primul gol, şi golul doi, dar din păcate am primit trei, deci nu sunt mulţumit deloc. Nu ştiu dacă e bună pauza, trebuie să ne îmbunătăţim jocul, trebuie să muncim mai mult, nu că nu au muncit azi, dar nu a fost de ajuns”,
a spus tehnicianul buzoienilor, la flash-interviu.