Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”

Serie A Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:25

Inter Milano a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea AS Roma, într-un meci din etapa a opta a Serie A.

Ambele echipe au trimis balonul în bară în prima parte a meciului. Pellegrini, pentru Roma, în minutul 11, şi Mkhitaryan pentru Inter, în minutul 14, iar acestea au fost cele mai mari ocazii ale reprizei întâi. După pauză, Lautaro Martinez a înscris unicul gol al meciului, în minutul 60, iar în minutul 64 Zeki Celik a salvat AS Roma de la primirea celui de-al doilea gol. Dumfries a ratat şi el pentru milanezi, iar la final AS Roma – Inter a fost 0-1.

Inter Milano este pe locul al doilea în clasament, cu 17 puncte, iar AS Roma ocupă poziţia a zecea, cu 10 puncte.