"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Sferturile de finală ale Cupei Davis, stabilite! Pe cine întâlneşte Serbia lui Novak Djokovic

Tenis Publicat pe 19 sep 2023

Echipa Canadei, deţinătoarea titlului, va înfrunta Finlanda în sferturile de finală ale Cupei Davis, a cărei fază eliminatorie are loc la Malaga (Spania) între 21 şi 26 noiembrie.

Serbia, condusă din teren de Novak Djokovic, va întâlni Marea Britanie.

Programul complet al sferturilor:

• Canada - Finlanda
  • Cehia - Australia
  • Italia - Ţările de Jos
  • Serbia - Marea Britanie.

Tenisul masculin, tot mai jos. România - Taiwan 0-3

Perechea Victor Cornea/ Cezar Creţu a fost învinsă de echipa Yu Hsiou Hsu/Tsung Hao-Huang, scor 6-1, 6-4, astfel că România este condusă cu 3-0 de Taiwan, în întâlnirea din cadrul Grupei 1 Mondiale a Cupei Davis

Meciul a durat o oră şi 12 minute.

Vineri, Marius Copil, locul 327 ATP, a fost învins, vineri, de Yu Hsiou Hsu (180 ATP), scor 6-7 (5), 5-7, în două ore şi 16 minute.

Tot vineri, în primul meci, Nicholas David Ionel, locul 226 ATP, a fost învins de Chun-Hsin Tseng, locul 326 ATP, scor 6-3, 6-0.

Conform programului, sâmbătă ar mai urma să aibă loc meciurile:

• Nicholas David Ionel - Yu Hsoiu Hsu
  • Marius Copil - Chun Hsin Tseng.

Taiwan, câştigătoarea acestei întâlniri, va merge în calificările pentru turneul final al Cupei Davis, în timp ce România va juca în continuare în play-off pentru menţinerea în Grupa Mondială I.