Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania
Denis Alibec, la pământ după umilinţa cu Rapid: ”E cea mai ruşinoasă înfrângere din cariera mea!”

Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei
VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea” VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea”
Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică:  ”Nu are cine să vină de pe bancă!”  | VIDEO EXCLUSIV

Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică: ”Nu are cine să vină de pe bancă!” | VIDEO EXCLUSIV

Patronul Craiovei a fost distrus după egalul cu Botoşani: ”A dat greş iar!”

CS Universitatea Craiova Publicat ieri, 23:25

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a 13-a din Superligă.

Craiovenii, neînvinşi pe teren propriu, au ratat prima ocazie a meciului, prin Carlos Mora, în minutul 13. Eduard Florescu a replicat pentru oaspeţi, cu un şut respins în bară de portarul oltenilor, Laurenţiu Popescu, în minutul 15. Alexandru Mitriţă a ratat şi el deschiderea scorului, în minutul 29, pentru ca pe final de repriză, în minutul 44, să treacă pe lângă gol şi Lukic. Moldovenii au fost mai periculoşi în partea  a doua. Ongenda a ratat singur cu Laurenţiu Popescu, portarul gazdelor respingând şutul slab al francezului.

După meci, Daniel Stanciu, fost oficial din Liga 1, a criticat transferurile făcute de olteni.

”A dat greş iar!”

”De remarcat prestaţia Botoşaniului, dar Craiova slabă, foarte slabă. Botoşani şi-a făcut jocul, periculoasă pe contraatac, a avut şanse. Craiova tot caută, de vreo câţiva ani. E preocupat (n.r.-Costel Gâlcă), dar jocul lasă de dorit. Nici lotul nu-l ajută.

Jucătorii sunt aduşi de conducere. A fost adus cel din imagine, Lukic, prezentat ca unul dintre cei mai buni atacanţi din România. Modest rău, foarte modest. Încă o dată scouting-ul lui Rotaru dă greş, ca de obicei. Dacă facem o socoteală în ultimii ani câţi jucători a transferat Craiova pe bani...”, a declarat Daniel Stanciu, potrivit Digi Sport.

S-a încheiat 0-0 şi Craiova rămâne pe locul secund, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani a bifat al 12-lea punct stagional, zestre cu care ocupă penultimul loc în clasament, al 15-lea. Moldovenii au reuşit să ajungă la patru meciuri consecutive fără înfrângere.