Monica Niculescu a ajuns în finala de dublu la Japan Open fără să joace în ultimele două runde.  Ana Bogdan, eliminată în sferturi la simplu Monica Niculescu a ajuns în finala de dublu la Japan Open fără să joace în ultimele două runde. Ana Bogdan, eliminată în sferturi la simplu
VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în „subsolul” clasamentului VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în „subsolul” clasamentului
VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul surprizelor din Superliga VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul surprizelor din Superliga
Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă” Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă”
VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor
”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna ”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna

Donna Vekic s-a calificat în semifinale la Wimbledon. Croata e în premieră în această fază la un turneu de mare şlem

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 9 iul 2024

Jucătoarea croată de tenis Donna Vekic, locul 37 WTA, a acces, marţi, în semifinalele turneului de la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

Vekic a trecut în sferturi de sportiva neo-zeelandeză Lulu Sun, locul 123 mondial, venită din calificări, scor 5-7, 6-4, 6-1.

Meciul a durat două ore şi opt minute.

În meciul următor, Vekic va evolua cu învingătoarea partidei dintre italianca Jasmine Paolini, locul 7 WTA, şi Emma Navarro, din SUA, locul 17 mondial.

Vekic s-a calificat în premieră în semifinale la un grand slam.