Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu" Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu
Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României
Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous
Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro
Anamaria Prodan a dezvăluit câţi ani va mai juca Nicolae Stanciu Anamaria Prodan a dezvăluit câţi ani va mai juca Nicolae Stanciu

Holger Rune e pe val! L-a eliminat pe Novak Djokovic în ”sferturi” la Mastersul de la Roma

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 17 mai 2023

Tenismanul danez Holger Rune l-a învins miercuri pe sârbul Novak Djokovic în sferturile turneului ATP 1000 de la Roma.

Holger Rune (20 de ani, locul 7 ATP) s-a impus în faţa lui Novak Djokovic (35 de ani, locul 1 ATP) după un meci care a durat 2 ore, 19 minute şi 19 secunde, partida fiind întreruptă, la un moment dat, şi de vremea proastă din capitala Italiei, unde plouă extrem de tare.

Rune a câştigat meciul din sferturile turneului Internazionali BNL d’Italia în trei seturi, 6-2, 4-6, 6-2 şi s-a calificat pentru semifinalele concursului, unde va înfrunta învingătorul din meciul Casper Ruud – Francisco Cerundolo.