Un star din fotbal ar putea să joace în competiţiile de tenis după retragere Un star din fotbal ar putea să joace în competiţiile de tenis după retragere
Schiorul Marcel Hirscher revine în activitate la 5 ani de la retragere. El va evolua pentru Olanda, ţara în care s-a născut mama sa Schiorul Marcel Hirscher revine în activitate la 5 ani de la retragere. El va evolua pentru Olanda, ţara în care s-a născut mama sa
Gerard Pique, despre despărţirea de Shakira: ”Adevărul despre ce s-a întâmplat nu a fost spus aşa cum s-a întâmplat” Gerard Pique, despre despărţirea de Shakira: ”Adevărul despre ce s-a întâmplat nu a fost spus aşa cum s-a întâmplat”
Federaţia Internaţională de Tenis a adoptat coaching-ul din tribună Federaţia Internaţională de Tenis a adoptat coaching-ul din tribună
UTA Arad anunţă că a obţinut serviciile portughezului Ze Pedro UTA Arad anunţă că a obţinut serviciile portughezului Ze Pedro
Louis Munteanu a ajuns ţinta criticilor după momentele tensionate cu Dan Petrescu: „Cu ce ţi-a greşit el de îl împingi aşa?!” | EXCLUSIV Louis Munteanu a ajuns ţinta criticilor după momentele tensionate cu Dan Petrescu: „Cu ce ţi-a greşit el de îl împingi aşa?!” | EXCLUSIV

Spaniolii i-au analizat prestaţia lui Istvan Kovacs din Real Madrid - Dortmund şi au tras concluzia

Fotbal Internațional Publicat astăzi, 13:45

Prestaţia lui Istvan Kovacs, din partida Real Madrid - Borussia Dortmund, a fost analizată de presa din Spania.

Real Madrid a câştigat cu 5-2 în faţa Borussiei Dortmund, partida din runda a 3-a de Champions League, după ce nemţii au intrat la pauză cu 0-2. La centrul reeditării finalei Champions League de sezonul trecut s-a aflat Istvan Kovacs.

Centralul român a avut o prestaţie care s-a ridicat la nivelul partidei, lucru pe care l-a remarcat şi presa din Spania. Pe lângă revenirea senzaţională a lui Real Madrid, spaniolii au evidenţiat şi meciul fără greşeli majore făcut de Istvan Kovacs, la centru.

„A arbitrat românul Istvan Kovacs. Olandezul Pol van Boekel a fost responsabil de VAR. Meciul a decurs fără probleme şi fără erori majore.

El a arătat doar un cartonaş galben la sărbătorirea celui de-al patrulea gol lui Vinícius pentru că şi-a dat tricoul jos, deşi înainte de asta l-ar fi putut avertiza pe Mendy în prima repriză pentru că l-a călcat pe Nmecha şi apoi pe Vinicius în a doua repriză pentru o intrare dură asupra lui Brandt.

Altfel, VAR-ul a ajutat prin acordarea celui de-al doilea gol merengue, deoarece nu a existat un offside anterior al lui Mbappé, iar în minutul 66 românul a avut dreptate să nu acorde un penalty asupra francezului, după o ţinere uşoară a lui Gross.

Kovács, prestaţie bună”, au scris spaniolii de la La Galerna.