Gerard Pique, despre despărţirea de Shakira: ”Adevărul despre ce s-a întâmplat nu a fost spus aşa cum s-a întâmplat!”

Încă un internaţional în Premier League lângă Drăguşin? Anunţul făcut de impresar: ”Sunt luaţi în calcul!”

VIDEO | Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2. Galacticii, revenire incredibilă! Stuttgart a produs surpriza cu Juventus. Rezultatele din celelalte partide VIDEO | Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2. Galacticii, revenire incredibilă! Stuttgart a produs surpriza cu Juventus. Rezultatele din celelalte partide
Becali a pus mână pe telefon după scandalul dintre Munteanu şi Petrescu: ”El îmi zice mie tot timpul tati!”

Vali Creţu a vorbit despre retragerea din fotbal: „Vreau să mă ocup de copii” Vali Creţu a vorbit despre retragerea din fotbal: „Vreau să mă ocup de copii”
Naţionala a rămas fără selecţioner

VIDEO | Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2. Galacticii, revenire incredibilă! Stuttgart a produs surpriza cu Juventus. Rezultatele din celelalte partide

Champions League Publicat ieri, 23:50

Real Madrid a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 5-2, gruparea germană Borussia Dortmund, în faza a doua a Ligii Campionilor. Borussia a condus cu 2-0 la pauză.

La Madrid, într-un meci arbitrat de o brigadă românească, la centru cu Istvan Kovacs, Borussia Dortmund a început curajos, cu un trident ofensiv Bynoe-Gittens, Guirassy şi Malen foarte activ.

În minutul 30 Guirassy l-a găsit în careul madrilen pe Donyell Malen, care l-a învins pe Courtois. După numai patru minute, Malen a intrat în rolul servantului şi Jamie Bynoe-Gittens a stabilit scorul la pauză, 2-0 pentru echipa germană.

Realul a început în forţă partea secundă în timp ce Borussia s-a retras, iar gazdele au profitat. După ce a ratat în minutul 52, Los Blancos au marcat în minutul 60. Mbappe a fost cu assistul, iar Rudiger a înscris cu o lovitură de cap. După trei minute Vinicius Junior a înscris, golul a fost validat de VAR şi scorul a devenit 2-2.

În minutul 82, Beier a ratat o ocazie uriaşă de gol pentru germani, pentru ca la faza urmatoare Lucas Vazquez să semneze remontada madrilenă înscriind golul de 3-2. Trei minute mai târziu Vinicius Junior a pus pe tabelă golul de 4-2 pentru elevii lui Carlo Ancelotti, în urma unei curse incredibile, începută din propria jumătate de teren.

Tot Vinicius a reuşit să stabilească rezultatul final al unei remontade istorice. Brazilianul a reuşit tripla în minutul 90+3 şi s-a terminat 5-2 pentru Real, care are 6 puncte în clasament.

Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 (Rudiger A. 60', Vincius Jr. 63', 86', 90+3', Vazquez L. 83' / Malen D. 30', Gittens J. 34')

• Real Madrid: Courtois - Vazquez, Militao, Rudiger, Mendy - Rodrygo, Valverde, Modric, Bellingham - Mbappe, Vinicius
  • Borussia Dortmund: Kobel - Ryerson, Sule, Schlotterbeck, Bansebaini - Nmecha, Sabitzer - Malen, Brandt, Gittens – Guirassy

Min. 90+5: Fluier final!

Min. 90+3: GOOOL marcat de Real Madrid! Vinicius a râs de apărarea nemţilor şi a reuşit hattrick-ul.

Min. 86: GOOOL marcat de Real Madrid! Vinicius a majorat avantajul, în urma unei acţiuni individuale de geniu.

Min. 83: GOOOL marcat de Real Madrid! Lucas Vazquez îi aduce pe „Los Blancos” în avantaj cu un şut în forţă la scurt.

Min. 63: GOOOL marcat de Real Madrid! Vinicius a profitat de un carambol în apărarea adversă şi a egalat.

Min. 60: GOOOL marcat de Real Madrid! Rudiger a redus din diferenţă cu o lovitură de cap, după ce a fost servit perfect de Mbappe.

Min. 36: Ocazii incredibile ratate de Real Madrid! Rodrygo a trimis în bară, ca mai apoi Bellingham să zgudie şi el transversala dintr-o poziţie ideală. Faza a fost încheiată cu minge periculoasă, respinsă de Kobel.

Min. 34: GOOOL marcat de Borussia Dortmund! Malen a pasat în faţa porţii, iar Gittens a „dublat” avantajul oaspeţilor.

Min. 30: GOOOL marcat de Borussia Dortmund! Guirassy i-a pasat perfect lui Malen, iar olandezul a deschis scorul.

Min. 1: A început partida!

______________________________________________________________________________________________________________________________

Juventus - Stuttgart 0-1 (Toure E. B. 90+2')

• Juventus: Perin - Savona, Kalulu, Danilo, Cabal - Fagioli - Conceicao, McKennie, Douglas Luiz, Yilziz - Vlahovic
  • VfB Stuttgart: Nubel - Vagnoman, Rouault, Chabot, Mittelstadt - Karazor, Stiller - Millot, Undav, Leweling - Demirovic

Min. 90+9: Fluier final!

Min. 90+2: GOOOL marcat de Stuttgart! Toure a înscris golul victoriei, în prelungirile partidei.

Arsenal - Şahtior 1-0 (Riznyk D. 29' (a))

• Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Calafiori - Martinelli, Rice, Partey, Trossard - Gabriel Jesus, Havertz
  • Şahtior: Riznyk - Konoplyanka, Bondar, Matviienko, Pedrinho - Kryskiv - Zubkov, Bodnarenko, Sudakov, Eguinaldo – Sikan

Min. 90+7: Fluier final!

Min. 29: GOOOL marcat de Arsenal! Martinelli a luat o acţiune pe cont propriu şi a trimis în bara laterală, dar portarul lui Şahtior a avut ghinion şi şi-a introdus mingea în proprie poartă.

PSG - PSV 1-1 (Hakimi A. 55' / Lang N. 34')

• PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes - Zaire-Emery, Neves, Ruiz - Dembele, Lee, Barcola
  • PSV: Benitez - Mauro, Flamingo, Boscagli, Dams - Til, Tillman, Saibari - Bakayoko, De Jong, Lang

Min. 90+8: Fluier final!

Min. 55: GOOOL marcat de PSG! Hakimi a egalat cu un şut din afara careului, în urma unei gafe de portar.

Min. 34: GOOOL marcat de PSV! Lang a deschis scorul cu un şut superb la colţul scurt.

Aston Villa - Bologna 2-0 (McGinn J. 55', Duran J. 64')

Min. 90+4: Fluier final!

Min. 64: GOOOL marcat de Aston Villa! Duran a dubalt avantajul formaţiei sale, din pasa lui Rogers.

Min. 55: GOOOL marcat de Aston Villa! McGinn a deschis scorul, dintr-o lovitură liberă.

Sturm Graz - Sporting 0-2 (Santos N. 23', Gyokeres V. 53')

Min. 53: GOOOL marcat de Sporting Lisabona! Gyokeres a marcat un gol superb, în urma unei acţiuni individuale.

Min. 23: GOOOL marcat de Sporting! Catamo a centrat în careu, iar mingea a ajuns la Santos, care a înscris cu şut pe jos.

Girona - Slovan Bratislava 2-0 (Gutierrez M. 42', Juanpe 73')

Min. 90+5: Fluier final!

Min. 73: GOOOL marcat de Girona! Juanpe a înscris superb, din lovitură liberă.

Min. 42: GOOOL marcat de Girona! Gutierrez a deschis scorul, din pasa lui Danjuma.

Min. 1: A început partida!

AC Milan - Club Brugge 3-1 (Pulisic 34', Reijnders 61' 71' / Sabbe 51')

• AC Milan: Maignan - Emerson Royal, Gabbia, Tomori, Hernandez - Fofana, Loftus-Cheek - Pulisic, Reijnders, Leao - Morata
  • Club Brugge: Mignolet - Seys, Mechele, Ordonez - De Cuyper, Jashari, Onyedika, Vanaken, Talbi - Tzolis, Jutgla

Min. 90+5. Final de meci!

Min. 71. Gooool AC Milan! Reinjder este servit perfect de Chukueze şi majorează avantajul italienilor cu o execuţie perfectă din interiorul careului!

Min. 61. Goooolll AC Milan! Reijnders marchează din dreptul punctului cu var, după o fază creată de Okafor!

Min. 51. Goooolll Club Brugge! Sabbe îl învinge pe Maignan la capătul unei acţiuni perfecte a belgienilor!

Min. 34. Goooolll AC Milan! Christian Pulisic marchează superb, direct din corner!

Min. 1. A început partida!

Monaco - Steaua Roşie Belgrad, 5-1 (Minamino 20' 70', Embolo 45+4', Singo 54', Akiouche 90+6' / Ndiaye)

• Monaco: Majecki - Vanderson, Singo, Kehrer, Caio Henrique - Zakaria, Camara - Akliouche, Minamino, Ben Serghir - Embolo
  • Steaua Roşie Belgrad: Ilic - Seol, Djiga, Spajic, Olayinka - Krunic, Elsnik - Bruno Duarte, Maksimovic, Silas - Ndiaye

Min. 90+6. Final de meci!

Min. 90+6. Goooll Monaco! Akliouche face 5-1 cu o execuţie plasată la colţul lung!

Min 70. Goooolll Monaco! Minamino reuşeşte dubla după o bâlbâială în apărarea sârbilor!

Min. 54. Goooolll Monaco! Wilfried Singo marchează cu un şut incredibil de la 35 de metri!

Min. 45+4. Gooooll Monaco! Embolo marchează la capătul unui contraatac excelent al francezilor!

Min. 27. Goooolll Steaua Roşie Belgrad! Sârbii marchează prin Ndiaye, din penalty!

Min. 20. Goooolll Monaco! Minamino scapă singur şi îl învinge fără probleme pe portarul Ilic!