VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc
Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva" Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva"
Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!" Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!"

Record în prima etapă din campionatul francez. 34 de goluri marcate în meciurile din Ligue 1, premieră după 45 de ani

Ligue 1 Publicat de Ovidiu Neacşu pe 8 aug 2022

Cu 34 de goluri marcate în cele zece meciuri din program din acest weekend, Ligue 1 a reuşit cel mai prolific start de sezon în goluri, de la sezonul 1977/1978 (42 de goluri)

Paris Saint-Germain a trecut de Clermont, scor 5-0, Marseille (4-1 împotriva Reims), Lille (4-1 împotriva Auxerre).

De asemenea, s-au marcat multe golur la Lens-Brest (3-2), în prma etapă a sezonului 2022-2023.