Mai speră Farul la play-off? "Atmosfera din vestiar este bună" Mai speră Farul la play-off? "Atmosfera din vestiar este bună"
Nicolae Dică, OUT de la FC Argeş după doar 7 etape Nicolae Dică, OUT de la FC Argeş după doar 7 etape
CSM Bucureşti, calificare la scor în turul II al European Cup CSM Bucureşti, calificare la scor în turul II al European Cup
Gigi Becali, ironizat de un fost patron din România: "Şi antrenorul principal mai oboseşte" Gigi Becali, ironizat de un fost patron din România: "Şi antrenorul principal mai oboseşte"
VIDEO | West Ham - Chelsea 0-3. Victorie fără emoţii pentru echipa pregătită de Enzo Maresca VIDEO | West Ham - Chelsea 0-3. Victorie fără emoţii pentru echipa pregătită de Enzo Maresca
A fost beat Dănciulescu atunci când a plonjat cu maşina în râu? Răspunsul atacantului A fost beat Dănciulescu atunci când a plonjat cu maşina în râu? Răspunsul atacantului

VIDEO | CSM Focşani - FCU Craiova 1-1! Oltenii au scăpat victoria printre degete

FC U Craiova 1948 Publicat de Tudor Moisa astăzi, 13:45

CSM Focşani şi FCU Craiova au remizat, scor 1-1, sâmbătă, în etapa cu numărul şapte din Liga. Scorul a fost deschis de Sidibe, în minutul 10, din penalty, iar CSM Focşani a egalat pe final, în minutul 86, prin Denis Brînzan.

CSM Focşani - FCU Craiova 1-1 (Brînzan 86 / Sidibe 10)

Echipele de start

• CSM Focşani: Uţiu - Albino, Jalbă, Vişinar, Tamaşi - Renţa, Brînzan, Dragomir, Zaharia - Dodoi, Ciobanu.
  • FCU Craiova: Sandu - Negru, Lekiatas, Lumbru, Padula - Pop, Ghindoveanu - Moraru, Abbey, Sidibe - Bălan.

Minutul 90+4: Final de meci! CSM Focşani şi FCU Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida de sâmbătă.

Minutul 86: GOL CSM FOCŞANI! Denis Brînzan a egalat după o lovitură de colţ.

Minutul 10: GOL FCU CRAIOVA! Sidibe a deschis scorul din penalty.

Minutul 1: A început meciul.

Înainte de această partidă, CSM Focşani este pe locul 20 în clasament, cu doar 6 puncte. Clubul a promovat vara trecută în Liga 2 şi pare că nu traversează o perioadă prea bună.

În tabăra opusă, echipa lui Adrian Mititelu are planuri mari şi vrea să promoveze din nou în Superligă.

Oltenii sunt pe locul 8 în clasament, cu 11 puncte.