Felipe Melo şi-a anunţat retragerea. Când s-a decis brazilianul să agaţe ghetele în cui. „Decizia a fost deja luată” Felipe Melo şi-a anunţat retragerea. Când s-a decis brazilianul să agaţe ghetele în cui. „Decizia a fost deja luată”
VIDEO | Campioni europeni şi în afara terenului! Primirea emoţionantă de care au avut parte Rodri şi Carvajal, în cantonamentul Spaniei VIDEO | Campioni europeni şi în afara terenului! Primirea emoţionantă de care au avut parte Rodri şi Carvajal, în cantonamentul Spaniei
A fost anunţat dezastrul în Giuleşti după venirea lui Şumudică: ”O să retrogradeze. E haos total!”
Surpriză mare! Florin Răducioiu a anunţat cine va câştiga campionatul: ”Merg pe o bombă!”

Ronaldinho a cumpărat un club în Statele Unite Ronaldinho a cumpărat un club în Statele Unite
 7 vinuri spaniole alese de experţi de Ziua Spaniei 7 vinuri spaniole alese de experţi de Ziua Spaniei

Lucia Bronzetti a câştigat turneul WTA 250 de la Rabat

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 28 mai 2023

Jucătoarea italiană de tenis Lucia Bronzetti s-a impus sâmbătă în finala turneului WTA 250 de la Rabat, învingând-o în trei seturi pe austriaca Julia Grabher.

Lucia Bronzetti (24 de ani, locul 102 WTA) a avut nevoie de două ore şi 48 de minute pentru a se impune în finala turneului WTA 250 Grand Prix Son Altesse Royale la Princesse Lalla Meryem, de la Rabat, în Maroc.

În finala turneului, Bronzetti a învins-o în trei seturi, scor 6-4, 5-7, 7-5, pe Julia Grabher (26 de ani, locul 74 WTA), reuşind să câştige primul său trofeu în circuitul feminin.