Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

”Dacă pleacă Şucu de la Rapid, s-a terminat definitiv!”. Dumitru Dragomir, palmă pentru suporterii din Giuleşti care critică echipa

Rapid Publicat pe 13 dec 2023

Echipa Universitatea Cluj a învins miercuri seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci din ultima etapă a grupei B din cadrul Cupei României. Într-un alt meci din aceeaşi fază a grupei B, Rapid şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 0-0. Cele două echipe clujene s-au calificat în sferturile Cupei.

Pe stadionul Giuleşti, CFR Cluj a fost salvată în prima repriză de intervenţiile portarului Sava, care a scos în minutul 24 la dubla ocazie Borja Valle şi apoi Papeau. Oaspeţii au replicat prin şutul pe lângă poartă al lui Matei Ilie, iar giuleştenii au mai trecut pe lângă gol în minutul 70, când Răzvan Sava a scos incredibil şutul lui Funsho.

S-a încheiat fără gol în Giuleşti, scor alb care a avantajat echipa oaspete, CFR Cluj, calificată astfel în sferturile Cupei, de pe locul secund în grupa B, unde a adunat 5 puncte. Rapid s-a clasat pe locul al treilea, cu 5 puncte.

După eliminarea din Cupa României, fanii din Giuleşti au fost foarte dezamăgiţi şi au criticat conducerea echipei. Dumitru Dragomir a tras un semnal de alarmă şi susţine că dacă Dan Şucu nu ar mai finanţa Rapidul, lucrurile ar fi foarte dificile pentru club.

”Dacă pleacă Şucu de la Rapid, s-a terminat definitiv!”

“La Rapid este ceva normal, absolut normal. L-au alergat cumva pe Şucu pe calea ferată? Nu, atunci e bine. Şi să se poartă frumos cu Şucu. Dacă pleacă Şucu de la Rapid nu o să mai fie ce a fost, nu e ca Dinamo. S-a terminat definitiv.

Au o speranţă rapidiştii. Au o speranţă că au pe unul care are bani şi poate să îşi rupă din banii lui şi să dea, cel puţin împrumut, 5-10 milioane (n.r. de euro). Dacă pleacă Şucu nu o să fie ca Dinamo. O să fie ca Ripensia care a dispărut (n.r. la un moment dat). Aşa va fi şi Rapid, ca un dinozaur care a dispărut.

Şucu e un foarte bun businessman (n.r. om de afaceri). Eu îi recomand să reziste, pentru că s-ar putea să o ia razna. Te mai înjură 2-3, îţi zic tot felul de prostii şi te saturi. În străinătate foarte greu îi înjură pe patroni.

Fanii înjură directorii tehnici sau antrenorii, dar nu se iau de cei care dau banii. Uite, pe Gigi îl înjură mulţi, dar dacă pleacă de la FCSB, echipa nu o mai găseşti pe nicăieri, în niciun judeţ”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.