Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:05

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, în etapa a 12-a din Superligă.

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, iar zece minute mai târziu Baiaram a egalat.

Antrenorul oltenilor, Costel Gâlcă, a declarat că nu e mulţumit de cum s-au prezentat elevii săi la partida contra grupării gălăţene.

”A fost un meci aşa cum mă aşteptam, dar echipa mea nu s-a ridicat la aşteptările pe care le aveam. Ştiam că este o echipă adaptată la pressing, problema e că puteam să-i prindem, dar nu am putut să o facem de multe ori. Au pus şi ei multă presiune.

Lukic a luptat cât a putut, vine după o perioadă în care nu a făcut antrenamente. Sper ca nivelul lui să crească de la meci la meci, pentru că avem nevoie de el. Nici el (n.r. Oshima) nu a fost ca altă dată. Am spus de multe ori că trebuie să ai inteligenţă ca să te adaptezi terenului, iar noi ca echipă să avem o progresie”