VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

VIDEO | ”Un final de an perfect”. Florinel Coman, analiză la capătul unui 2023 de vis pentru el

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 19 dec 2023

FCSB a învins în deplasare, scor 3-1, formaţia Poli Iaşi, într-un meci al etapei a 21-a din Superligă.

Florinel Coman a reuşit ”dubla” în Copou şi a vorbit despre 2023, care a fost un an foarte bun pentru el. Vedeta celor de la FCSB visează la titlu şi la EURO în anul care urmează.

”Un final de an perfect. Am câştigat pe un teren greu. Echipă arţăgoasă. Am venit focusaţi doar pentru cele două puncte. Două goluri din penalty, da. La ora aceasta avem 11 puncte. Acum, vom vedea ce se va întâmpla şi în meciul lor.

A fost un an frumos, cu de toate. Cu realizări foarte multe. Şi sper ca anul viitor să fie mult mai bun. Acum vom lua o pauză, e clar că titlul e obiectivul nostru, asta îşi doresc milioane de suporteri. Mergem pe acest drum pe care ni l-am făcut şi sper din toată inima să ridicăm trofeul”,
a declarat Coman.

FCSB este lider detaşat în Superligă, cu 44 de puncte, faţă de 33 ale rivalelor CFR Cluj şi Universitatea Craiova. Poli Iaşi este pe locul 14, cu 23 de puncte.