VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”

U Cluj Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:18

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, scor 1-1, contra celor de la Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Golurile au fost marcate de Thiam ’38 pentru gazde şi Oshima ’68 pentru oaspeţi.

Antrenorul ardelenilor, Ioan Ovidiu Sabău, a declarat că jucătorii sunt supăraţi pentru cele două puncte pierdute şi a punctat că este posibil ca primul loc în campionat să genereze presiune.

”Am scăzut uşor intensitatea, dar nu e uşor, am jucat cu Craiova, te poate pune în dificultate. Dacă noi ţineam mai mult de mingea, câştigam şi azi. Dar s-a descurcat bine Craiova, poate şi pe fondul nostru de oboseală. Jucătorii sunt foarte supăraţi. Dacă arătam şi în repriza a doua cum am arătat în prima, câştigam.

Trebuie să jucăm cum am jucat cu Rapid. Sunt multe motive pentru care nu am reuşit să ţinem de minge. Analizăm de ce nu am ţinut de minge în repriza a doua. Adversarul ne-a şi lăsat să construim. Poate e presiune, e teamă”,