Dorinel Munteanu a ieşit la atac cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă

Superliga Publicat de Daian Cutu ieri, 23:21

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, în etapa a 12-a din Superligă.

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, iar zece minute mai târziu Baiaram a egalat. Gălăţenii au căutat golul victoriei, dar Miguel Silva a lovit doar bara, în minutul 34.

Alexandru Mitriţă a trimis peste poartă în minutul 76, pentru ca şase minute mai târziu Zivulic să rateze şi el ţinta. În cele din urmă Oţelul Galaţi – CS Universitatea Craiova s-a terminat 1-1 şi cele două echipe se află pe podium. Craiova e pe locul 2, cu cu 20 de puncte, iar gălăţenii ocupă locul al treilea, cu 19 puncte.

VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1 (Juric 5 / Baiaram 14), în direct pe Prima Sport 1 şi PrmaPlay.ro. Echipele de start:

• Oţelul: I. Popescu - D. Maftei, Zivulic, Stefanovic, M. Silva - Cisotti, Lameira, Teles - Maciel, Juric, Al. Pop
  • Universitatea Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Maldonado, Badelj, Bancu - Oshima, Căpăţînă - Baiaram, Houri, Ivan - Lukic

Minutul 72: Maciel este găsit în careu, dar reia defectuos.

Minutul 67: Cisotti bate o lovitură liberă pe 5 metri, iar Juric trimite din prima peste.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 34: Miguel Silva trage la colţul lung, dar mingea atinge bara.

Minutul 14: GOL Universitatea Craiova! Popescu scoate extraordinar la un corner, dar nu mai poate face nimic la reluarea lui Baiaram.

Minutul 5: GOL Oţelul! Juric reia superb cu călcâiul din careu.

-------------------------------------------

Oţelul vine după egalul din runda trecută, 0-0 pe terenul lui Rapid şi este neînvinsă în acest sezon din Superliga, în care a adunat 4 victorii şi 6 egaluri. Gălăţenii sunt o echipă incomodă datorită apărării organizate excelent de Dorinel Munteanu, unul dintre principalele motive pentru care se află pe locul 3 în campionat.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află pe locul 2 în Superliga, la 3 „lungimi” de liderul ”U” Cluj şi la una de Oţelul. Oltenii vin după ce s-au impus în faţa  Unirii Slobozi, în etapa trecută, scor 3-0, reuşind să oprească o serie de 4 meciuri consecutive fără victorie.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii a avut loc în Cupa României, din stagiunea trecută, unde gălăţenii s-au impus cu 1-0, după prelungiri.