VIDEO | Napoli - Como 3-1. Echipa lui Conte rămâne prima şi după această etapă VIDEO | Napoli - Como 3-1. Echipa lui Conte rămâne prima şi după această etapă
VIDEO | Farul - Dinamo 0-1, în direct, pe Prima Sport 1. Cîrjan deschide scorul în startul partidei VIDEO | Farul - Dinamo 0-1, în direct, pe Prima Sport 1. Cîrjan deschide scorul în startul partidei
Faza finală a Billie Jean King Cup va fi cu opt echipe din 2025 Faza finală a Billie Jean King Cup va fi cu opt echipe din 2025
EXCLUSIV | Răsturnare de situaţie cu privire la transferul lui Zima la FCSB EXCLUSIV | Răsturnare de situaţie cu privire la transferul lui Zima la FCSB
Podul Prieteniei se închide sâmbătă, pentru o oră, pentru un eveniment sportiv Podul Prieteniei se închide sâmbătă, pentru o oră, pentru un eveniment sportiv
TAS a redus suspendarea lui Paul Pogba. Când poate reveni pe teren francezul TAS a redus suspendarea lui Paul Pogba. Când poate reveni pe teren francezul

VIDEO ǀ Gibraltarul a luat 6 şi de la Olanda. Ireal cât de multe goluri a încasat în doar 8 partide

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 22 nov 2023

Echipa naţională a Croaţiei a învins pe teren propriu, scor 1-0, echipa naţională a Armeniei, în grupa D, calificându-se la turneul final al Euro 2024.

La Atena, Franţa, cu Mbappe rezervă, a condus cu 1-0, dar rezultatul a fost întors de greci în numai cinci minute din repriza secundă. Mbappe a intrat în minutul 64, Fofana a egalat zece minute mai târziu, iar francezii au trimis de patru ori mingea în bară.

Într-un alt meci din grupă, Olanda a făcut recital în Gibraltar şi s-a impus cu 6-0. Teritoriul britanic situat în sudul Peninsulei Iberice termină preliminariile cu 0 puncte şi 41 de goluri încasate, în doar 8 partide!

Franţa şi Olanda s-au calificat din grupa B. Francezii au câştigat grupa, cu 22 de puncte, iar olandezii au fost pe locul al doilea, cu 18 puncte. Grecia s-a clasat a treia, cu 13 puncte.