Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | Farul - Dinamo 1-1. Remiză spectaculoasă la Ovidiu

Superliga Publicat de Daian Cutu ieri, 22:42

Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu Farul Constanţa, în etapa a 12-a din Superligă.

Cătălin Cîrjan a înscris pentru Dinamo în minutul 4 şi bucureştenii treceau în avantaj pe tabela de marcaj. Replica gazdelor a venit abia în minutul 45, când portarul Golubovic a scos de sub bară şutul lui Narek Grigoryan.

Echipa lui Hagi a avut o bară, în minutul 59, prin Andrei Ciobanu, şi a reuşit egalarea în minutul 71, când a marcat Grigoryan. 1-1 a fost şi scorul final, iar Dinamo se află la al treilea egal consecutiv, după cele cu Oţelul Galaţi şi FC Botoşani. Bucureştenii sunt pe locul 4, cu 18 puncte, în timp ce Farul este pe 12, cu 13 puncte acumulate.

VIDEO | Farul - Dinamo 1-1 (Grigoryan 71 / Cîrjan 4), în direct, pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Farul: Buzbuchi - Sîrbu, Bălaşa, Marins, C. Ganea - Radaslavescu, Dican, Vînă - Rivaldinho, Alibec, Grigoryan
  • Dinamo: Golubovic - Sivis, Patriche, Licsandru, C. Costin - Olsen, Gnahore, Cîrjan - Milanov, Politic, A. Bani

Minutul 90+7: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 84: Nedelcu şutează în forţă de la 25 de metir. Mingea ce se ducea în plasa laterală a fost respinsă spectauclos de Golubovic.

Minutul 71: GOL Farul! Oaspeţii au probleme pe respingere, iar Grigoryan preia şi trage plasat sub transversală.

Minutul 59: Ciobanu îşi face mingea pe şut la marginea careului. Execuţia sa a lovit bara.

Minutul 54: Ganea pătrunde şi scoate la Alibec, care reia defectuos.

Minutul 45+5: Pauză! Farul conduce cu 1-0.

Minutul 45+3: Rivaldinho reia cu pământul din câţiva metri, dar Golubovic e la post.

Minutul 45: Golubovic scoate fabulos de sub transversală la execuţia lui.

Minutul 44: Cîrjan reia din plonjon din 10 metri în braţele lui Buzbuchi.

Minutul 26: Bani pătrunde pe un spaţiu liber şi trimite în plasa laterală.

Minutul 4: GOL Dinamo! Cîrjan primeşte în careu şi profită de dezordinea din defensivă. A reluat perfect plasat.

----------------------------

Mai mult decât atât, toate fazele spectaculoase, golurile şi intervenţiile VAR se văd pe şiţe-ul Primasport.ro.

Înainte de meci, Farul Constanţa este pe locul 12 în clasament cu 12 şi se pare că este un sezon dificil pentru Gică Hagi.

În tabăra opusă, Dinamo are un sezon nesperat de bun, după ce în trecut a avut mai mereu probleme cu retrogradarea.

Echipa bucureşteană se află pe locul 5, cu 17 puncte.