VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

VIDEO | Florinel Coman, după victoria lui FCSB. ”Am jucat un fotbal plăcut din primul minut”. Ce a spus de Darius Olaru

FCSB Publicat pe 16 dec 2023

FCSB a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Hermannstadt, într-un meci al etapei a 20-a din Superligă.

Florinel Coman a fost mulţumit de prestaţia colegilor săi în acestă seară şi se bucură pentru realizarea lui Darius Olaru, care a devenit golgheter în Superliga, după reuşitele din partida de astăzi.

"Am controlat meciul. Am jucat un fotbal plăcut din primul minut. Ştiam că joacă un fotbal bun, i-am blocat bine. Am reuşit să dăm gol în prima repriză şi ne-am făcut un joc mai uşor.

(n.r. despre golurile lui Olaru) Să se ducă, Doamne ajută, cât mai sus. Suntem bucuroşi penrtu el, ajută echipa mult, nu doar din punct de vedere fotbalistic.

(n.r. despre faza din final, când FCSB putea primi penalty) Eu am crezut că este lovitură liberă. Am simţit un contact în spate, nu umăr la umăr. Este puţin important. E bine că am luat trei puncte.

Mai avem un meci în care trebuie să câştigăm fără drept de apel. Nu am stat să văd faza de la Cluj (n.r. golul anulat), a trecut, nu stau să mă încarc cu ceva negativ. M-am focusat pe acest meci. Trebuie să mergem la Iaşi la fel de motivaţi", a spus Coman.