Dan Petrescu, la un pas să fie bătut de un jucător! Antrenorul s-a închis de frică în birou Dan Petrescu, la un pas să fie bătut de un jucător! Antrenorul s-a închis de frică în birou
LIVE VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Germania - Olanda şi Belgia - Franţa se joacă acum LIVE VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Germania - Olanda şi Belgia - Franţa se joacă acum
Raul Florucz, prima declaraţie după ce a aflat că este dorit la naţională de Mircea Lucescu Raul Florucz, prima declaraţie după ce a aflat că este dorit la naţională de Mircea Lucescu
VIDEO | Georgia - Albania 0-1. Situaţie extrem de strânsă în Grupa 1 din Liga B VIDEO | Georgia - Albania 0-1. Situaţie extrem de strânsă în Grupa 1 din Liga B
România - Elveţia 2-2. Naţionla U20 a salvat remiza în minutul 90 România - Elveţia 2-2. Naţionla U20 a salvat remiza în minutul 90
Cel mai rapid pilot de turisme din ţară şi-a mărturisit pasiunea pentru fotbal. ”Rămâne sportul rege” Cel mai rapid pilot de turisme din ţară şi-a mărturisit pasiunea pentru fotbal. ”Rămâne sportul rege”

VIDEO | Andy Murray, o nouă calificare în set decisiv la Doha. Britanicul, forţat serios de locul 170 ATP

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2023

Andy Murray îşi continuă magia, la turneul ATP de la Doha. Britanicul a acces în semifinale, după o nouă victorie decisă în trei seturi.

Fostul lider mondial a avut probleme serioase cu Alexandre Muller (170 ATP). Francezul de 26 de ani a învăţat tenis pe terenul din spatele casei părinteşti şi a reuşit la Doha cel mai bun parcurs la un turneu din carieră.

Muller a părut că poate produce surpriza şi a câştigat primul set, cu 6-4, apoi, Murray a făcut recital şi a obţinut următoarele acte, cu 6-1, 6-2. Partida a durat 2 ore şi 6 minute.

În următorul meci, britanicul va înfrunta marea speranţă a tenisului ceh, Jiri Lehecka (52 de ani). Tenismenul de 21 de ani a dat lovitura şi l-a eliminat în sferturile de finală pe Andrei Rublev, locul 5 ATP.