Hansi Flick a făcut anunţul mult aşteptat! Cine îl va înlocui pe Ter Stegen în poarta Barcelonei Hansi Flick a făcut anunţul mult aşteptat! Cine îl va înlocui pe Ter Stegen în poarta Barcelonei
Marius Ştefănescu, înapoi la Sepsi? Laszlo Dioszegi a dezvăluit totul: „Ar fi o afacere excelentă” Marius Ştefănescu, înapoi la Sepsi? Laszlo Dioszegi a dezvăluit totul: „Ar fi o afacere excelentă”
VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită şi au un start perfect în Liga 2 VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită şi au un start perfect în Liga 2
Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă
Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar
Robert Elek a demisionat Robert Elek a demisionat

VIDEO | Al Hilal - Al Ahli 3-1! Gazdele au deschis scorul la prima fază! Ibanez a marcat un autogol anotologic

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 27 oct 2023

Derby-ul etapei în Arabia Saudită s-a încheiat cu victoria starurilor de la Al Hilal. Liderul a câştigat, scor 3-1, împotriva rivalei de la Al Ahli.

• Meciurile din Saudi Pro League se văd în exclusivitate pe Prima Sport.
  • Ronaldo, Neymar, Benzema, Mane, Kante şi Koulibaly sunt doar câteva dintre starurile din campionatul Arabiei Saudite.
  • Nicolae Stanciu, Andrei Burcă, Florin Tănase, Andrei Cordea, Ciprian Tătăruşanu, Laurenţiu Reghecampf şi Cosmin Contra sunt românii gata să facă spectacol în Saudi Pro League.

Scorul a fost deschis la prima fază a partidei prin Milinkovic Savic. Al Hilal putea să dubleze avantajul, peste 25 de minute, dar Mitrovic a ratat un penalti.

Până la urmă, sârbul a făcut 2-0, în minutul 37.

Replica oaspeţilor a venit abia după pauză. Saint-Maximin a făcut 2-1, dar până la urmă tot Al Hilal a mai marcat. Ibanez a marcat un autogol antologic, iar gazdele se distanţează la cinci puncte de locul secund în Saudi Pro League.

Al Ahli ocupă poziţia a cincea, cu 22 de puncte în 11 etape, la 7 lungimi de rivala pe care a întâlnit-o astăzi.