Ultimă oră! Becali s-a săturat, iar jucătorul este OUT de la FCSB după partida cu Linz:  ”Nu eşti fotbalist. Regret acum!” Ultimă oră! Becali s-a săturat, iar jucătorul este OUT de la FCSB după partida cu Linz: ”Nu eşti fotbalist. Regret acum!”
Jocurile Paralimpice | Sportivii care au pe corp inelele olimpice riscă o penalizare

Becali a răbufnit după meciul din Europa! Doi jucători, distruşi: ”Tu erai numărul 1 şi acum te ascunzi de minge? Jaloane!” | EXCLUSIV

Ultimă oră! Gareth Southgate a pus cerneala pe contract, după ce a plecat de la naţionala Angliei! Surpriză mare

Canotaj | Medalie de aur pentru România şi record mondial la CM Under 23, la 4 vâsle feminin

Gabriela Ruse a ajuns pe tabloul principal la US Open

Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu un jucător dupa victoria de la Voluntari: "Anul ăsta nu ne punem baza în el" | EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 29 feb 2024

FCSB a învins în deplasare, scor 2-1, pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 16, după ce Târnovanu a respins lovitura de cap a lui Robert Popescu, balonul a ajuns la Dumiter şi acesta a înscris pentru 1-0. Florinel Coman a trimis în bară, în minutul 24, dar la pauză FC Voluntari a intrat cu avantaj minim.

La pauză Charalambous a efectuat trei schimbări şi bucureştenii au egalat în minutul 48. Florinel Coman a înscris din careu, cu un balon excelent plasat şi scorul a devenit 1-1. După şase minute tot Coman a reuşit să pătrundă cu mingea la picior în careul gazdelor, trimiţând pe lângă Jesus Fernandez, la colţul lung şi FCSB a trecut în avantaj, 2-1,

Gigi Becali dă de pământ cu Luis Phelipe

Aflat într-o intervenţie telefonică la emisiunea Fotbal Show, Gigi Becali a s-a arătat extrem de nemulţumit de evoluţia lui Luis Phelipe din această partidă şi a dezvăluit că FCSB nu se va mai baza în acest sezon pe atacantul adus în această iarnă de la Poli Iaşi.

"Am avut mare încredere în el. A pierdut toate mingile, parcă nu mai este jucătorul ălă, s-a schimbat ceva. Nu mai poate să dribleze pe nimeni, pase numai la adversar, pierde toate mingile. Aşa nu merge. O să vedem la anul. Anul acesta nu cred că o să ne punem baza în el.

L-am văzut şi acum vin meciuri tari. Acum dacă fac o schimbare, nu mai joc cu el din prima, joc cu Baba Alhassan. Iar dacă e să fac o schimbare, nu îl mai bag pe el, îl bag pe Miculescu." , a declarat finanţatorul "roş-albaştrilor", în exclusivitate pentru Prima Sport.

Florinel Coman a a juns la 14 goluri marcate în acest campionat, egalându-l pe colegul său, Darius Olaru, în clasamentul golgeterilor. 2-1 a fost şi scorul final, iar în clasament, FCSB a ajuns din nou la o diferenţă de zece puncte faţă de echipa de pe locul secund, Rapid Bucureşti.

Elevii lui Charalambous au 61 de puncte, în timp ce FC Voluntari are 27 de puncte, şi ocupă locul 14.