Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | FCU Craiova - Şelimbăr 1-1. Remiză plăcută pe ”Ion Oblemenco”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

FCU Craiova şi CSC Şelimbăr au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci al etapei a patra din liga a doua.

VIDEO | FCU Craiova - Şelimbăr 1-1 (Padula 69 / Babic 7), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCU Craiova: Sandu - Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula - Dragu, Albu, Pop - Sidibe, Bălan, Ciubotaru
  • CSC Şelimbăr: Malutan - Gogor, Gherman, Natea, Şerban - Ayine, Boboc, Soare - Monea, Babic, Bucuroiu

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 69: GOL FCU Craiova! Bălan scoate la Padula, care trimite perfect cu exteriorul de la distanţă.

Minutul 61: Soare a prins un şut excelent din careu, dar Sandu a avut o paradă.

Minutul 53: Albu trage din lovitură liberă de la 25 de metri puţin peste poartă.

Minutul 45+3: Final de primă repriză! Şelimbăr conduce cu 1-0.

Minutul 21: Bucuroiu şutează în forţă în plasa laterală.

Minutul 14: Bălan profită de o neînţelegere şi rămâne singur în careu cu portarul, dar întârzie şutul şi e deposedat.

Minutul 7: GOL Şelimbăr! Negru respinge în Lekiatas, iar mingea ajunge la Babic, care reia superb de la 20 de metri.

----------------------------------------

Înaintea duelului de astăzi, FCU Craiova se poziţionează pe locul 4, cu 6 puncte. De partea cealaltă, Şelimbăr se află abia pe locul 12, cu 3 puncte.

Meciul din Bănie este unul important în lupta pentru play-off. În sezonul precedent, FCU Craiova a retrogradat din Superligă şi are ca obiectiv promovarea, iar Şelimbăr a făcut o stagiiune impresionantă, fără a avea însă drept de promovare.