Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | CFR Cluj - Pafos 1-0. Victorie eroică în inferioritate numerică

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2024

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa lui Vlad Dragomir, Pafos, în prima manşă a play-off-ului Conference League.

Golul a fost marcat de Korenica, în minutul 17.

În minutul 40, de la clujeni a fost eliminat Deac.

VIDEO | CFR - Pafos 1-0 (Korenica 17), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• CFR: Popa – Mogoş, Boben, Kresic, Camora – Artean, Keita, Tachtsidis – Deac, Bîrligea, Korenica
  • Pafos: Ivusic – Correia, Luckassen, Goldar, Pileas – Dragomir, Name – Tankovic, Pepe, Bruno – Jairo

Minutul 90+5: Final de meci! CFR bate cu 1-0.

Minutul 80: Nkolo trece de Dragomir şi pătrunde în careu, dar şutul său se duce peste.

Minutul 48: Ocazie colosală! Anderson nu reuşeşte să împingă minge în poartă din 3 metri.

Minutul 45+5: Pauză! CFR conduce cu 1-0.

Minutul 44: Luckassen preia pe piept în careu, dar uşor din unghi nu prinde poarta.

Minutul 39: Deac loveşte cu cotul un adversar, VAR intervine, iar experimentatul jucător al ardelenilor este eliminat.

Minutul 19: Popa respinge cu ceva emoţii la execuţia lui Bruno.

Minutul 17: GOL CFR! Korenica prinde un şut superb din afara careului! Ivusic nu a mai avut cum să intervină.

-------------------------

Meciul CFR Cluj - Pafos (Cipru), care va avea loc, joi, de la ora 20.30, în play-off-ul Conference League, va fi arbitrat de sârbul Novak Simović.

El va fi ajutat la cele două linii de Nikola Djorovic şi Milos Simovic.

Rezervă va fi Stanko Ostraćanin, iar în Camera VAR se vor afla Momčilo Marković şi Aleksandar Živković.

Partida va avea loc la ora 20.30, la Cluj-Napoca, iar returul este programat o săptămână mai târziu, în Cipru.