Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO EXCLUSIV | Gigi Becali nu e încântat de turul cu LASK Linz. "Nu prea sunt mulţumit”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2024

FCSB a remizat în deplasare, scor 1-1, cu echipa LASK Linz, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Au marcat Taoui ’34 pentru gazde şi Miculescu ‘45+2 pentru FCSB.

Gigi Becali a intervenit la Fotbal Show şi a analizat partida. Patronul celor de la FCSB nu a fost încântat de prima repriză şi a avut doar doi remarcaţi: Baba Alhassan şi Florin Tănase.

"Nu prea sunt mulţumit de prima repriză cu ce s-a întâmplat. Am avut şi noroc, că altfel putea să iasă. De ce să nu intri în teren să joci ca în a doua repriză? Am intrat.

Nu pot să-mi dau seama. Ei au mai contat? A fost mingea doar la noi în a doua repriză. Era 70-30 posesia, apoi s-a făcut 60-40 posesia, ei n-au mai contat în a doua repriză, cu pressing.

Singurii care mi-au plăcut dintre cei care au intrat au fost Baba şi Tănase. Tănase acolo unde a dat pasă putea urca să dea gol, dar nu a dat pasă că a dat afară, a dat în aut. Tănase va fi un jucător principal, care va ajuta foarte mult. Îl văd atacant sau numărul 10. E Olaru acolo şi cât e Olaru acolo Tănase va juca atacant”
, a spus patronul lui FCSB, la Prima Sport.