VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial
Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

Gigi Becali nu se dezminte! A anunţat formula de start pentru meciul cu Farul. ”Să o ştie şi Gică Hagi”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 29 ian 2024

FCSB s-a impus la scor de neprezentare, în deplasare, 3-0, cu formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii.

Gigi Becali s-a arătat extrem de mulţumit dupa victoria clară din Bănie şi a prins tot mai multă încredere în formaţia sa. De asemenea, omul de afaceri a pregătit deja meciul următor.

Becali a anunţat echipa de start a celor de la FCSB, pentru etapa următoare, când liderul întâlneşte campioana în exerciţiu, Farul Constanţa.

Cea mai importantă absenţă pentru confruntarea cu dobrogenii este Darius Olaru, suspendat. Pe postul său va juca Alexandru Băluţă.

În flancul apărării va fi titularizat experimentatul Valentin Creţu, în locul tânărului Alexandru Pantea, care nu l-a impresionat pe patron la meciul cu oltenii.

”Anunţ iar echipa, ca să o ştie şi Gică Hagi. Mi-e un pic frică să o anunţ, că ăla e specialist. Dar o spun şi aşa. Este aceeaşi echipă, doar că, din repriza a doua… Adică nu mai intră Pantea, joacă Creţu.

Joacă Tavi Popescu, Luis Phelipe şi Florinel Coman. În locul lui Olaru o să joace Băluţă. Şi gata! O ştie şi Gică echipa, cu o săptămână înainte. Băluţă în locul lui Olaru. Şi Tavi Popescu intră titular”, a explicat Becali, pentru fanatik.ro