Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii” Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii”
VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene
CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat
VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start
LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Mihai Popescu a fost eliminat LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Mihai Popescu a fost eliminat
MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV

Francesco Bagnaia a câştigat sprintul în Emilia-Romagna

Auto-Moto Publicat de Tudor Moisa astăzi, 18:37

Italianul Francesco Bagnaia (Ducati), în prezent al doilea în clasamentul general MotoGP, a câştigat cursa sprint din cadrul Gran Premio di Emilia-Romagna, a 14-a etapă (din 20) a sezonului, şi s-a apropiat la patru puncte de liderul spaniol Jorge Martin, care a terminat al doilea cursa de sâmbătă.

La capătul cursei de doar 13 tururi (faţă de 27 pentru GP-ul de duminică), Bagnaia a recuperat trei puncte şi se află acum la doar patru puncte în spatele rivalului său spaniol. Cu până la 25 de puncte care urmează să fie acordate duminică, campionul en titre poate spera să treacă în faţa rivalului său la sfârşitul GP-ului.

Celălalt Ducati de uzină, cel al italianului Enea Bastianini, a terminat pe locul 3, în timp ce Marc Marquez (Ducati-Gresini), de şase ori campion mondial de MotoGP, al treilea la general, s-a clasat pe locul patru.