VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial
Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

”Atitudinea este de nota 10, dar întotdeauna mai sunt lucruri de corectat”. Charalambous se apropie tot mai tare de titlu

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

FCSB s-a impus clar, în deplasare, 3-0, cu formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii.

Cei de la FCSB au un start de an perfect şi sunt lideri detaşaţi în Superliga, dar Elias Charalambous nu se hazardează. Cipriotul a punctat că atitudinea e foarte bună, dar mai sunt aspecte de îmbunătăţit.

”Vreau să îmi felicit jucătorii, mai ales pentru atitudine, efort. Ştiam că meciul va fi foarte greu. Am suferit, dar ne-am pregătit pentru asta. Am reuşit să marcăm la finalul primei reprize şi asta a contat foarte mult.

Am încercat să riscăm şi am reuşit să marcăm şi golul doi. Ştiam că vom mai avea ocazii pe contraatac. Am jucat bine. Cel mai bun lucru este atitudinea jucătorilor.

Atitudinea este de nota 10, dar întotdeauna mai sunt lucruri de corectat.

Vom vedea mâine ce mai trebuie să îmbunătăţim. Azi ne relaxăm. Jucătorii trebuie să se bucure de această victorie. Craiova nu este exclusă din lupta la titlu”,