Mircea Rednic revine în bătălia pentru play-off. ”Trebuie să recuperăm punctelele pe care le-am pierdut acasă” Mircea Rednic revine în bătălia pentru play-off. ”Trebuie să recuperăm punctelele pe care le-am pierdut acasă”
"El Clasico" şi meciurile din Superligă vor fi analizat la Fotbal Show "El Clasico" şi meciurile din Superligă vor fi analizat la Fotbal Show
VIDEO | Petrolul Ploieşti - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Petrolul Ploieşti - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0. Un autogol ireal a făcut diferenţa! VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0. Un autogol ireal a făcut diferenţa!
NEWS ALERT | Anunţul lui Neluţu Varga cu privire la Dan Petrescu NEWS ALERT | Anunţul lui Neluţu Varga cu privire la Dan Petrescu
Roberto Mancini va primi o sumă colosală după ce a fost demis de la naţionala Arabiei Saudite Roberto Mancini va primi o sumă colosală după ce a fost demis de la naţionala Arabiei Saudite

VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0. Un autogol ireal a făcut diferenţa!

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 15:25

UTA Arad a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gloria Buzău, în etapa a 14-a a Superligii.

Diego Ferraresso a înscris un autogol în minutul 30 şi a adus victoria arădenilor.

UTA Arad - Gloria Buzău 1-0 , în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

• UTA Arad: R. Popa - Tsouka Dozi, Conte, Poulolo, Mabea - P. Mihai, Van Durmen - Cîmpanu, Fabry, Omondi - Costache.
  • Gloria Buzău: Lazar - Ciranni, Lovric, Cestor, Ferraresso - Canadija, Albu - Tavares, Budescu, Jipa - Işfan.

Minutul 90+3: Final de meci! UTA bate cu 1-0.

Minutul 62: Şansă colosală a oaspeţilor! Popa a respins până la Işfan, dar acesta a reluat cu aproape toată poarta goală peste.

Minutul 60: Costache reia elegant o minge venită pe jos din lovitură liberă. Greab are o viteză de reacţie impresionantă şi respinge.

Minutul 52: Mihai a reluat moale din câţiva metri.

Minutul 51: Popa a scos în lateral la reluarea lui Işfan.

Minutul 45+6: Pauză! UTA conduce cu 1-0.

Minutul 30: GOL UTA! Ferraresso trimite ireal în proprie poartă un balon din flanc.

Minutul 10: Popa respinge în lateral o minge şutată în forţă de la 20 de metri de Tavares.

Minutul 8: Mabea a şutat puternic din afara careului. Greab a fost la post.

Minutul 1: A început meciul.

Înaintea partidei de astăzi, UTA ocupă locul 11, cu 15 puncte, în vreme ce Gloria Buzău se clasează pe poziţia a 13-a, cu 13 puncte.

Arădenii pornesc ca favoriţi în disputa de astăzi. În 2024, UTA a suferit o singură înfrângere pe teren propriu, scor 1-3, cu Hermannstadt, în sezonul precedent. De cealaltă parte, Glloria Buzău a obţinut doar o victorie în deplasările din acest sezon, scor 2-1, cu Poli Iaşi.

Ultima întâlnire directă dintre cele două s-a consumat anul trecut. Atunci, UTA s-a impus, scor 2-1, la Buzău, în Cupa României.